Lista ocen Mitsubishi Colt III (68) - Silnik

Na liście zabraknie 46 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~juar
Hatchback 1.5 KAT 90KM 66kW
Silnik to moim zdaniem najmocniejszy punkt tego samochodu. 90PS z 1500cm3 to i dziś nie mało. Zapewnia elastyczność a jednocześnie umiarkowany apetyt na paliwo. Na trasie przy spokojnej jeździe miałem 6 litrów z groszami. Średnio wychodzę na 7 - 7,5 l/100km. Były tankowania gdzie podskoczyło do ponad 8 (przewaga miasta). Autostrada z prędkością 100 - 120 km/h wyszło mi nieco ponad 7. Mimo przebiegu prawie ćwierć miliona km. na 10000 km dolałem...
~juar
Hatchback 1.5 KAT 90KM 66kW
Silnik to jedna z najmocniejszych stron tego auta. 90PS pozwala na elastyczną jazdę (na 5 biegu po równym spokojnie od 50km/h) a w razie potrzeby jest czym wyprzedzić. Osiągnięcie 160km/h na autostradzie też nie sprawia problemu. Do tego zaskakująco niskie jak na wiek auta, wielkość i pojemność spalania na trasie. W mieście już nie jest tak różowo ale nadal uważam, że w normie. Dotego przy przebiegu ponad 200 tys.km zero wycieków.
~sebastian
Hatchback 1.5 GLXi 84KM 62kW
bardzo elastyczny silniczek. na niskich obrotach to sie czasem zastanawiam czy nie jade dieslem. a jesli chodzi o przyspieszenie to na swiatlach zawstydzam auta ze sporo wiekszymi silnikami. zaczyna byc go slychac dosc glosno przy maksymalnym obciazeniu (dla mnie to muzyka) moj nie trzyma wolnych obrotow jak jest zimny ale tylko przez kilka-kilkanascie sekund
~Adax
Hatchback 1.8 D GLX 60KM 44kW
Silnik na maksa bezawaryjny lecz z pewnością jest to zasługa także tego, że jest to jednostka bardzo mało wysilona. Osiągi słabiutie, choć jak się na trasie rozgrzeje to przy 110km/h na 5 biegu można \"żwawo\" przyspieszać:) Przy wyższych prędkościach dieselek daje po uszach:-(
~bbvcvb
Hatchback 1.5 KAT 90KM 66kW
Silnik jest trwały, niestety w wersji z automatem niezbyt ekonomiczny. Pieta achillesowa silnika są padające sterowniki silnika. Warto mieć jeden taki w bagażniku na wszelki wypadek. Zdarzają się awarie modułu zapłonowego- też dość często.
~Robaczyslaw :P
Hatchback 1.5 KAT 90KM 66kW
Silniczek jak marzenie. Kręci się pięknie a maksymalną moc osiąga już przy 3500obr/min (silnik można kręcić aż do 6500obr/min). Mam mały wyciek oleju pod uszczelką ale nie przeszkadza to za bardzo, gdyż olej prawie w ogóle mi nie ubywa.
~Coltomierz
Hatchback 1.3 12V 75KM 55kW
Motorek pracuje idealnie, tylko czasem za wcześnie wyłączy mu się ssanie, ale to wina gaźnika a nie silnika, więc ocena maksymalna chociażby za osiągi (na starcie potrafi "zawstydzić" samochody z raz większym silnikiem) a przy tym nie ma wygórowanego apetytu.
~Thomas7819
Hatchback 1.8 GTi 16V KAT 136KM 100kW
Cichy bez zadnych wibracji (balansery robia swoje). Bardzo silny i szybko wkrecajacy sie na obroty. Wysoka kultura pracy. Nowoczesny z rodziny pierwszych Lancerow EVO i Eclipsow. Tylko o pojemnosci 1.8 i bez turbo.
~Daniel Chmielewski
Hatchback 1.5 GLXi 84KM 62kW
witam.mam te auto na codzien i kocham je.jezdze nim w rajdach i zdobywa puchary.bym byl bardzo wdzieczyny komus kto by mi sprzedal colta 1990r+-1r. 16/16v.jezeli ma ktos akie auto to prosze o kontakt.e-mail:mona_dany@o2.pl
~sajmon
Hatchback 1.8 GTi 16V KAT 136KM 100kW
Silnik majstesztyk, 136 koni na takie male autko sprawia ze wszystkie bmw sa moje, ostatnio scigalem sie z audi a6 189km i koles nie mogl uwierzyc ze nie dal rady podobnie mercedes coupe ktory chyba ponad 200 koni mial :)