Lista ocen Mitsubishi Colt III 1.5 KAT 90KM 66kW 1990-1992 (20) - Silnik

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~juar
Hatchback 1.5 KAT 90KM 66kW
Silnik to moim zdaniem najmocniejszy punkt tego samochodu. 90PS z 1500cm3 to i dziś nie mało. Zapewnia elastyczność a jednocześnie umiarkowany apetyt na paliwo. Na trasie przy spokojnej jeździe miałem 6 litrów z groszami. Średnio wychodzę na 7 - 7,5 l/100km. Były tankowania gdzie podskoczyło do ponad 8 (przewaga miasta). Autostrada z prędkością 100 - 120 km/h wyszło mi nieco ponad 7. Mimo przebiegu prawie ćwierć miliona km. na 10000 km dolałem...
~juar
Hatchback 1.5 KAT 90KM 66kW
Silnik to jedna z najmocniejszych stron tego auta. 90PS pozwala na elastyczną jazdę (na 5 biegu po równym spokojnie od 50km/h) a w razie potrzeby jest czym wyprzedzić. Osiągnięcie 160km/h na autostradzie też nie sprawia problemu. Do tego zaskakująco niskie jak na wiek auta, wielkość i pojemność spalania na trasie. W mieście już nie jest tak różowo ale nadal uważam, że w normie. Dotego przy przebiegu ponad 200 tys.km zero wycieków.
~bbvcvb
Hatchback 1.5 KAT 90KM 66kW
Silnik jest trwały, niestety w wersji z automatem niezbyt ekonomiczny. Pieta achillesowa silnika są padające sterowniki silnika. Warto mieć jeden taki w bagażniku na wszelki wypadek. Zdarzają się awarie modułu zapłonowego- też dość często.
~Robaczyslaw :P
Hatchback 1.5 KAT 90KM 66kW
Silniczek jak marzenie. Kręci się pięknie a maksymalną moc osiąga już przy 3500obr/min (silnik można kręcić aż do 6500obr/min). Mam mały wyciek oleju pod uszczelką ale nie przeszkadza to za bardzo, gdyż olej prawie w ogóle mi nie ubywa.
~mitsugosc
Hatchback 1.5 KAT 90KM 66kW
silnik jak go kupiłem miał cienkie odejscie(dziure na momencie obrotowym)-ale ustawilem zaplon na bardziej przyspieszony i idzie jak rakieta a ten super dzwiek!!!
~Sebus
Hatchback 1.5 KAT 90KM 66kW
sprawuje się nieźle, trochę brak kopa przy wyższych prędkościach, wyprzedzanie jak w polonezie (redukcja na 4-kę i jazda) bo z 5-tki to tylko jak pusta i długa szosa
~maxiking18
Hatchback 1.5 KAT 90KM 66kW
Silnik po przebiegu w moim przypadku pracuje cicho i rowno brak zastrzezen co do pracy jednostki. O elastycznosci ciezko mowic w 20 letnim aucie.
~fgfjhfg
Hatchback 1.5 KAT 90KM 66kW
Bardzo oszczedny, wysoka kultura pracy.Niestety w wersji z automatyczna skrzynia niezbyt oszczedny. Minimalne spalanie 7l/100km,Felerny steroownik silnika.
~uptkz@lykamspam.pl
Hatchback 1.5 KAT 90KM 66kW
Nie jest jakis szczegolnie zrywny w wersji z automatem i zawiodl mnie juz 2x razy. W ciagu 2 lat 2x!!!Jego slabym punktem jesgt komputer sterujacy.
~Tomasz Kazmierczyk - Mitsubishi Klub Polska - http://mitsubishiclub.drive.to
Hatchback 1.5 KAT 90KM 66kW
Naprawde prawdziwy ścigacz poj. 1500 - 11,9 sek. do setki a poj. 1800 - 9,2 do setki. Praca cicha i słychać charakterystyczne bzzzzzz bzzzzzz dla japończyka.