Lista ocen Mitsubishi Lancer IX Sedan Facelifting (9) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kuba K.
Sedan Facelifting 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Największe zaskoczenie po zakupie auta - spalanie. Miasto zawsze poniżej 10 litrów, średnie spalanie w mieście ok 8-8,5 litra (wersja Cleartec z systemem start-stop). Trasa przy bardzo ekonomicznej jeździe - 5.7, przy 'zwyczajnej' - ok. 6,5 litra/ 100km. Największe zanotowane spalanie to wielokrotne przejazdy kilkusetmetrowych odcinków po Poznaniu (centrum), z włączoną klimą w 33 stopniowy upał - 11,6. Meganka paliła 11 przy zwykłej...
~Marek
Sedan Facelifting 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Jak patrzyłem na dane producenta, to tylko się kpiąco uśmiechałem, ale po dotarciu silnika średnie spalanie spadło do 5,5l/100km-sprawdzane przy dystrybutorze, a i licznik zużycia paliwa jest bardzo dokładny, nic nie przekłamuje. W mieście(Warszawa) jeżeli nie ma jakichś wielkich korków spokojnie schodzę poniżej 7l-przeważnie 6,5. Mój rekord niskiego spalania wynosi 4,4l/100km na krótkiej trasie Marki-Nowy Dwór Maz(spokojna jazda 70-80 km/h)
~Łukasz
Sedan Facelifting 1.6 MIVEC 117KM 86kW
tylko tankuję paliwo, prowadzę spis wszystkich wydatków, mam wszystkie rachunki za paliwo od początku, zapisuję wydatki w pliku Excel, do przebiegu nieco ponad 23 tys. km auto spaliło nieco ponad 1500 L benzyny, z moich wyliczeń wychodzi dokładnie 6.62 L / 100 km !
~rozważny użytkownik
Sedan Facelifting 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Niskie zużycie paliwa i generalna bezawaryjność auta powoduje że koszty utrzymania nie są wysokie. Spalanie przy swobodnej jeździe po trasie (przelotowo ok 120km/h) udaje się utrzymać poniżej 6l/100 - miałem nawet 5,7. A przy jęździe do 80km/h miałem 5,0l/100km.
~Justyn
Sedan Facelifting 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Przeglądy około 1tyś na rok. Może niemało, ale gwarancja była 5 lat i w zasadzie usterek brak. Na minus częste wymiany klocków i tarcz, chociaż to pewnie zależy od stylu jazdy. W moim przypadku po 80 tyś. km raz wymienione tarcze i dwa razy klocki.
~Łukasz
Sedan Facelifting 1.6 MIVEC 117KM 86kW
nowe auto więc tylko wlewam paliwo, pali wyjątkowo mało (w mieście 6l/100km) ale słyszałem że części są drogie, gwarancja na 5 lat oraz bezawaryjna opinia rozwiązują ten problem
~d.vil
Sedan Facelifting 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Koszt utrzymania to jedynie wydatki na przeglądy i benzynę, której jak na obecne standardy spala całkiem zadowalające ilości.
~micsta1
Sedan Facelifting 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Mega oszczędny! 5,36L/100km w cyklu mieszanym (WOW!). Średnia z 5 ostatnich tankowań! Pomiar latem przy jeździe z klimatyzacją...
~Michał
Przeglądy co roku ok 1000 zł, pali mało jak na benzynę, nic się nie psuło