Ocena kierowcy - Mitsubishi Pajero II Standard

zbyszek7441, 11 lat temu
Silnik 2.8 TD GLX 125KM 92kW
Rok produkcji 1994
Mitsubishi Pajero II Standard 2.8 TD GLX 125KM 92kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Dobre auto do lasu, w mieście też daje sobie radę. Inni użytkownicy czują respekt gdy chcą wymusić pierwszeństwo na skrzyżowaniu. Trochę karoseria lubi być podatna na \"rudą\". Zwłaszcza nadkola z tyłu i rama za tylnym prawym kołem.
Silnik ma dość dobrą moc (125 KM.) Jednak w tym aucie wymieniałem już 2 razy uszczelkę pod głowicą i samą głowicę (pęknięcie, pospawałem i po roku znowu pękła więc musiałem załatwić nową). Kolejna wada to turbina (ale po tylu kilometrach miała prawo nawalić) poradziłem sobie z nią i na razie jest spokój. Ocenę zaniżam za głowicę. Bez tej awarii silnik sprawował by się bardzo dobrze.
Biegi wchodzą tak sobie jak jest zimny olej, po rozgrzaniu jest ok. Reduktor i blokada tylnego mostu działają dobrze, nie trzeba używać dużej siły żeby je włączyć (dźwignia wchodzi gładko w kolejne położenia )
Zaleta to możliwość przesmarowania układu kierowniczego i wału co wydłuża jego żywotność.
Jak to auto terenowe, siedzisz wysoko, widzisz daleko przed sobą, jedynie cofając przydały by się czujniki parkowania. Ogólnie to stojąc na światłach widzisz co mają w samochodzie za radio inni użytkownicy i który w kolejce zagapił się na zielonym.
To co potrzebne jest pod ręką.
Szybko działa ogrzewanie jak na tak stare auto. Wystarczy przejechać ok. 1 km. i już zaczyna być przyjemnie w kabinie, można włączyć ogrzewanie tyłu i już mamy przyjemnie ciepło w całym aucie. Jedynie jak puściła mi uszczelka pod głowicą to wtedy słabo grzały nawiewy środkowe.
Auto 7 osobowe. Z przodu i z tyłu jest dużo miejsca jedynie wsiadanie na trzeci rząd siedzeń wymaga większej gibkości.
Na zimnym silniku mamy 100% diesla, charakterystyczny klekot z czasem ustępujący. Jadąc 70-80 km/h. można odczuwać komfort jazdy samochodem z silnikiem benzynowym powyżej tych prędkości też nie jest źle. Dopiero powyżej 110 następuje zamiana na diesla.
Tu też nie ma tragedii biorąc pod uwagę kiedy projektowali ten silnik i to że napędza auto terenowe a nie golfa czy astrę. na trasie 8-9 l/100 km, w mieście ok 11 l/100 km. w cyklu mieszanym ok 10 l/100 km.
Jak już kupić to lepiej dać trochę więcej za auto w dobrym stanie niż kupić okazyjnie za małe pieniądze do dopieszczenia.
Jak na ten rocznik to dobrze, wszystko działa.
Jedyny mankament to głowica, reszta ok.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.8 TD GLX 125KM 92kW [l/100km]

9,4