Ocena kierowcy - Mitsubishi Pajero II Standard

dentysta1, 17 lat temu
Silnik 2.8 TD GLX 125KM 92kW
Rok produkcji 1998
Mitsubishi Pajero II Standard 2.8 TD GLX 125KM 92kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Coż sporo i tak napisałem jeżeli ktoś planuje zakup samochodu terenowego, Pajero wydaj się być b, dobrym rozwiązaniem. Komfortem jazdy zdecydowanie przewyższa 4runnera czy patrola, dodatkowy zaleta centralny mechanizm różnicowy umożliwia jazdę 4x4 na suchej nawierzchni co w patrolu i 4runnerze jest nie możliwe.
Moc adekwatna do wagi samochodu, oczywiście przydało bys się jeszcze +15km więcej ale i tak jest nieźle w porównaniu do 4runnera TD lub patrola o niebo lepiej. Kultura, może być, prawie 300Nm momentu obrotowego powoduje że elastycznośc samochodu jest zaskakująco dobra.
Tutaj niestety już gorzej, w zasadzie ruszam z 2-jki wystarczający moment obrotowy do bez problemowego ruszania a bieg jest dłuższy o zapewnia to szybszy start, 1-nka krótka w zasadzie tylko w teren na miasto zdecydowanie polecam 2-jke, skrzynia trochę nie precyzyjna, w zasadzie jest to najsłabszy element samochodu. Jeżeli chodzi o napędy to tutaj 1-wsza klasa, centralna blokada itd. odporne i na zł€żecie i nie zawodne
Jeżeli samochód nie posiada luzów tak jak w moim przypadku bardzo precyzyjny a po załączeniu napędu na 4x4 spokojnie można się ścigać. Jeden minus słabiutki skęt, tutaj konkurencja znacznie lepsza.Miałem poprzeno Granda, Jeep się chowa.
Do przodu rewelacja, do tyłu mam zainstalowaną kamerę cofania, w zasadzie trzeba się przyzwyczajć i "wyczuć" auto, duże lusterka ułatwiają manewry.
Wszystko na miejscu i pod ręką.
Nagrzewa się bardzo szybko co na Disla jest dużym plusem, klimatyzacja też daje sobie radę nawet w gorące letnie dni. Podrzewane lusterka szyba tylna + boczne z tyłu naprawdę super+ podgrzewane dysze spryskiwaczy. Oddzielnie spryskiwacze na szybe i lampy za to bardzo duży plus. Jeden minus wentylator chodzi ciut za głośno.
Bez zarzutu
Cóż tego disla słychać, nie jest może natarczywy ale maksymalna rozsądna prędkość to 140, po prostu trzeba to lubić i już, jak ktoś lubi cisze polecam benzynę. Konkurencja np 4runner jeszcze gorzej, zresztą tam wszystko trzeszczy i skrzypi. Misiek nie posiada świersczy pomimo swoich lat zero skrzypienia plastików, nie wspominając o zawieszeniu ale tutaj dużo zależy od nas i stanu technicznego.
Mam założone opony AT 32x12,5,15 przy mojej jeździe a raczej jestem aktywnym kierowcą zarówno na trasie jak i w mieście 12-13 litrów. Pewnie można by zejść o 1 może 2 litry. Ostatno robiłem wymianę wszystkich olejów, silnik, skrzynia, mosty itd. tu ból 17 litrów ale na szczęście taką kompleksową wymianę przeprowadza się nie często. Nie korzystam z ASO z 2-uch powodów 1- koszmarne ceny, 2-gi mały profesionalizm ludków tam pracujących, nic nie potrafią naprawić oni by tylko wymieniali na nowe. Z częściami nie ma problemów ceny umiarkowane, a ha dobre opony kosztują ja na ten sezon zakupiłem BFgoodrich AT 32x12.5x15 koszt 2350zł ale są tego warte.
Ok.
Słownie zero usterek, tutaj nic się nie dzieje ale żeby nie było różowo po prostu serwisuje samochód regularnie i jeżeli jakiś element wymaga wymiany czysto eksploatacyjnej to wymieniam. Nie miałem nigdy awarii.
Brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.8 TD GLX 125KM 92kW [l/100km]