Lista ocen Nissan 100NX (79) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 87 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin
Coupe 1.6 90KM 66kW
silnik cichy w całym zakresie obrotów.oczywiście,że po przekroczeniu ok 3.5tyś obr/min jest słyszalny, ale nie powoduje bólu uszu ,czy zmęczenia.cichy,charakterystyczny gang wysokoobrotowego silnika.16 zaworowe konstrukcje są głośniejsze od 8 zaworowych,a nikt nie powinien narzekać na hałas silnika,który (jeżeli nie ma odcięcia ) kręci się do końca skali obrotomierza bez najmniejszych oporów.poza tym są ludzie, kórzy lubią słyszeć,że silnik...
~Marcino81
Coupe 1.6 SR 102KM 75kW
dla mnie doskonale. nic nie stuka, silnik tylko przy naprawdę wysokich obrotach delikatnie daje znać o swoim istnieniu.wiatr o dziwo nie wdziera się przez szyby pozbawione ramek, ani przez dach. przy ok 190km/h da się rozmawiać nie podnosząc głosu, a ma się wrażenie jazdy z prędkością ok 80km/h
~kogan
Coupe 1.6 90KM 66kW
No do cichych to on nie należy, co prawda mam przerobiony układ dolotowy i wydechowy co daje mu rasowe brzmienie i podnosi osiągi, ale coś za coś cicho nie jest zwłaszcza powyżej 100km/h. Poza tym lubią szumieć tylne nadkola i wiatr lubi szumieć w szybach bez ramek.
~Master Of Disaster
Coupe 1.6 90KM 66kW
Całkiem nieźle, chociaż troszke bym zmienił odgłos silnika (jeśli już go słychać na wyższych obrotach to jest to bardziej buczenie aniżeli pomrók jaki powinien być w samochodzie sportowym - mam jeszcze Alfke więc wiem co mówie). A tak pozatym nic nie piszczy nic nie trzeszczy:-)
~Mateusz
Coupe 1.6 90KM 66kW
Jest dobrze, chociaż powyżej 140 km/h słychać już szum. Trudno natomiast porównywać to auto pod względem wyciszenia do nowych konstrukcji. Chociaż pod względem spasowania plastików i ogólnego wyciszenia zawieszenia przewyższa wiele obecnych samochodów.
~Pokem
Coupe 1.6 90KM 66kW
Niestety w aucie jest dość głośno zwłaszcza podczas tras, gdzie ze względu na krotka skrzynie biegów trzeba trzymać silnik na obrotach około 3-4tys obrotów. Przy stałej jeździe na takich obrotach hałas staje się denerwujący.
~WILKU
Coupe 1.6 90KM 66kW
U mnie praktycznie nie istnieje mam sportowy tłumik BOSAL no i wyciszenie szlak trafił he he. Ale ładnie brzmi niski bas a już nie mówie jak wkręca się na obroty no ale to już dla koneserów nie wszyscy muszą to lubieć.
~mistrz
Coupe 1.6 90KM 66kW
jak go kupilem to wydech był mega głośny ale go wymieniłem na przelowtowy z wkładką wyciszającą i teraz jak chce to mam głosno a jak nie chce to mam delikatny pomruk co w tego typu aucie musi być ;)
~Prex
Coupe 1.6 SR 102KM 75kW
Bardzo dobre, silnik slychac dopiero na wyzszych obrotach, ale jest to bardzo przyjemny dzwiek. Z wiekiem zaczynaja przepuszczac troche uszczelki gumowe, ale to zrozumiale.

Usterki Nissan 100NX

Nissan 100NX – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Łukasz
Coupe 1.6 90KM 66kW
Jeśli uszczelki są w dobrym stanie, nie są sparciałe to powinno być w porządku. Jeśli nie to powyżej 80km/h gwizdanie powietrza widać z każdej strony.