Lista ocen Nissan Micra IV (18) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr
Hatchback 5d 1.2 80KM 59kW
jak na tą klasę i \"kasę\" to nawet doskonale; układ jezdny prawie, mimo ogólnego słabego wygłuszenia samochodu, w ogóle nie słychać na nierównościach; zawieszenie raczej twarde, ale za to dobrze trzyma w zakrętach (także w zimę na śniegu); samochód nie przechyla się, mimo że jest krótki i dość wysoki; jadąc ma się wrażenie całkowitego panowania nad samochodem - jedzie się pewnie nawet przy prędkościach rzędu 120-140 km/godz; plus za dobre...
~kasia
Hatchback 5d 1.2 80KM 59kW
Auto (pewnie ze względu na to jaki ma kształt) nie trzyma się doskonale drogi jeśli chodzi o wchodzenie w zakręty, jest wrażenie małej stabilności. Z drugiej strony kontrolka od kontroli trakcji nie zapaliła się ani razu, więc może to tylko subiektywne wrażenie. Wspomaganie kierownicy na warunki miejskie rewelacyjne, Micra wykręci wszędzie, ja jeżdżąc nią zapomniałam jak się zawraca na trzy :) Natomiast na trasie przy dużej prędkości...
~myk
Hatchback 5d 1.2 80KM 59kW
Układ jezdny jest bardzo precyzyjny, mamy bardzo dobre wyczucie samochodu. Reakcja na ruch kierownicy jest w pełni przewidywalna, co gwarantuje nam zachowanie spokoju i zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Można naprawdę szybko wejść w zakręt i z niego wyjść bez utraty przyczepności niczym w aucie klasy średniej.
~muminus
Hatchback 5d 1.2 80KM 59kW
Poza tym, że po 3 l;atach wymieniłem tylne łożyska to wsztystko jest ok. Na początku montowano wadliwe bębny hamulcowe które po pewnym czasie piszczały ale po zgłoszeniu nissan wymienił wadliwe części na gwarancji.
~MarcinD
Hatchback 5d 1.2 80KM 59kW
Układ bardzo miekki, auto nie prowadzi się zbyt precyzyjnie ale z to ma naprawdę bardzo mały promień skrętu. Ale jak na tą cenę nie ma co narzekać. Zawieszenie mogłoby być troszkę bardziej sztywne
~Piotr
Hatchback 5d Facelifting 1.2 80KM 59kW
Nieźle, duża zwrotność. Spora podatność na podmuchy wiatru. Kontrowersyjny układ kierowniczy- niepowracająca do pozycji zero kierownica
~Ms
Hatchback 5d Facelifting 1.2 DIG-S 98KM 72kW
auto dobrze sie trzyma drogi - na zaretach z duya predkoscia nawet lepiej niz kierowca fotela ;) - bo fotele nie maja tzymania bocznego...
~yogibear07
Hatchback 5d 1.2 80KM 59kW
Tutaj nie mam zastrzeżeń. Dobrze się prowadzi, zawieszenie również w porządku. Nie psuje się jak na razie mimo, że zaliczyłem parę potężnych dziur.
~Jaakub
Hatchback 5d Facelifting 1.2 80KM 59kW
Dobrze reaguje na ruchy kierownicą. Bałem się precyzji układu kierowniczego (tu jest elektryczne wspomaganie), ale niesłusznie.
Dziennik kosztów dla Nissan Micra IV
6,8
8,1
~Zanshin
Hatchback 5d 1.2 80KM 59kW
Z racji wzrosty auta trochę halsuje ale w warunkach miejskich do przeżycia, przy prędkości i ostrych łukach trochę strach.