Lista ocen Nissan Primera II Sedan (161) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 153 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Janusz
Sedan 2.0 16V 150KM 110kW
Skrzynia w GT'ku w porównaniu do wersji SLX jest krótsza. momentami jest to uciążliwe - zwłaszcza na trasie. Jednak przy wyprzedzaniu i przyspieszaniu ta skrzynia sprawdza się wysmienicie Ogólnie rzecz ujmując skrzynia pracuje bardzo precyzyjnie. Problem "5", o którym pisze większość jest spowodowany nieumiejętnością dobierania biegu do prędkości. jedyne czego mi brakuje w tej skrzyni to "6".
~Robert
Sedan 2.0 TD 90KM 66kW
Według mnie super, długie przełożenia tak jak lubie, nie trzeba wkręcac na wysokie obroty zeby podjechac na wyzszej predkości przy nizszym biegu, długa i dynamiczna 1 pozwalająca na w miare szybkie ruszenie, długa 3 super do miasta, długa 4, i ekonomiczna 5 która pozwala rozpędzić auto do 180km/h, biegi w moim aucie wchodza dość cięzko, ale mam udokumentowany przebieg (220tyś) poprostu jeszcze sie nie ułożyła rewelacja!!
~Seba82
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Biegi wchodzą lekko,może troszkę za krótkie (2bieg). Przydałby się 6. Przy silniku 1.6 trzeba jednak dodać sporo gazu aby postarac się ruszyć dynamicznie. Mankament to bieg wsteczny - z tego co się dowiedziałem to wada fabryczna tego modelu tj. raz na 10/15 nie wskakuje. Trzeba wrzucić inny i dopiero wsteczny (oczywiście nie podczas jazdy;))
~jarekp_1986@wp.pl
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Jak na auto o japońskim rodowodzie jest nieżle choć spodziewałem się jednak czegoś lepszego. Niby nie ma żadnych problemów ale to nie wyjdzie wsteczny to trzeba użyć większej siły do wrzucenia jedynki. Na pewno prezentuje się lepiej niż ta w vectrach. Samo zestopniowanie jest ok można równie dobrze bez problemów jechać 60 na 5 jak i 100 na 3 jeśli trzeba.
~ROBERT:)
Sedan 2.0 16V 140KM 103kW
no ze skrzynia to mam mieszane uczucia... biegi chodza ciezkawo... mi to akurat pasuje ale kazdy kto wsiadzie to narzeka.. no i sprzegło mi strasznie cięzko chodzi... i trzeba wciskac az do samego konca i bierze tz od samego początku.. j sie przyzwczailem i jest ok... aha no i wsteczny cos czasem nie chce wejsc... pozatym ok
~edd78@tlen.pl
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Czasami problem z wbiciem 1 biegu przy niskich prędkościach (ok 5 km/h) , trzeba się było zatrzymać. Wprawdzie sytuację gdy jadąc wbija się jedynkę są sporadyczne, ale w aucie z synchronizacją pierwszego biegu powinno to być bezproblemowe. Reszta biegów i precyzja działania skrzyni bez zarzutu.
~Martin Black
Sedan 1.8 16V 114KM 84kW
Bardzo dobra - elastyczność wystarczająca. Biegi wchodzą bez problemów, nie zacinają się. Krótki skok drążka. Ogólnie bardzo przyzwoicie. Niestety stopniowanie - poniżej 2000 obrotów na dowolnym biegu zaczyna się odczuwać konieczność wkręcania na obroty powyżej 2200 obrotów gdzie silnik odzyskuje życie.
~Kundzi
Sedan 2.0 16V 115KM 85kW
Biegi szybko i sprawnie sie wkleszczaja za wyjatkiem malych problemow ze wstecznym. To podobno wina synchronizatorow. Ogolnie ten typ tak ma i mozna sie przyzwyczaic ze czasem wsteczny wejdzie pieknie, a niekiedy za 2-3razem.
~karol
Sedan 1.8 16V 114KM 84kW
nie jest zła el też rewelacji nie ma, choć problemów technicznych z nią nie miałem jeszcze to mam wrażenie że będzie trzeba do niej zerknąć ze względy na nieczyste wskakiwanie niektórych biegów

Usterki Nissan Primera II

Nissan Primera II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Grandmaster
Sedan 1.6 16V 90KM 66kW
Biegi wchodzą elegancko przy normalnej jeździe, przy wyższych obrotach bywa niekiedy problem. (mam na myśli 6tys i wyżej )Ale to nie jest samochód do takiej jazdy, więc nie ma się o co martwić
Nissan Primera II Sedan