Lista ocen Nissan Qashqai I Crossover (178) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 101 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~djaworski@op.pl
Crossover 1.6 115KM 85kW
Skrzynia haczy jednakowo podczas przelaczania wszystkich biegow. Czesto zdarza sie, ze nie mozna wbic biegu wstecznego lub pierwszego i nie ma to znaczenia, czy olej w skrzyni jest zimny czy cieply. Trzeba wowczas wysprzeglic i zasprzeglic ponownie 1-2 razy. Biegi zestopniowane bardzo krotko, praktycznie przy 50km/h mozna juz wbic piatke, aby sprawnie sie poruszac. Szosty bieg na trasie by sie przydal. Dodano po 15000 km. Haczy dalej....
~Jan Kowalski
Crossover 2.0 dCi 150KM 110kW
Mam automat więc siłą rzeczy musi ona sama z sobą się dogadać. Ewidentnie przez pierwsze 2-3 tyś kilometrów dogadywała się ze mną i ustawiała pode mnie, ale potem nie było już problemów. Nie mam uwag do jakości pracy. Biegi wchodzą wtedy gdy dam bym je zmieniał ręcznie. Bardzo często korzystam zresztą z ręcznego zmieniania biegów by hamować silnikiem na zjazdach. Duża moc silnika w połączeniu połączeniu ze taką skrzynią powoduje że całe...
~yukisan
Crossover 2.0 140KM 103kW
Ocena 3 za brak synchronizacji 1 biegu. Szczególnie uciążliwe przy jeździe w korkach. Przy pewnej (małej) prędkości masz do wyboru 2 opcje: zatrzymać się żeby wbić 1 bieg lub próbować odjechać na 2 biegu z wysokimi obrotami i poślizgiem sprzęgła. Dlatego zmieniam samochód na automat. Plusik za szeroki zakres obsługiwany przez 6 bieg.
~rkijania@interia.pl
Crossover 2.0 dCi 150KM 110kW
pierwsze przelozenia troche przykrotkie, ale jak juz wejdziemy w 3 bieg to extra, "szostka" pelni funkcje automatu na trasie. Skrzynia chodzi bardzo precyzyjnie. Troche wydaje mi sie ze lewarek jest zbyt przesuniety do przodu co utrudnia nieco zmiane biegow ( ale to wynika raczej z tego ze mam dlugie nogi i musze odsuwac daleko fotel )
~Picek
Crossover 2.0 140KM 103kW
Biegi wchodzą precyzyjnie ale całość pracuje sztucznie, nie czuje się że jest to mechanicznie działająca przekładnia, bardziej jak przerzutki w rowerze, co poważnie wpływa na radość z jazdy. Można powiedzieć że jest raczej nieźle zestopniowana o tyle, że jadąc dosyć szybko (120-140km/h) w trasie na 6 biegu nie słychać wycia silnika
~Japoniec
Crossover 1.6 Start/Stop 117KM 86kW
Skrzynia hmmm do miasta super w trasie fatalna. Ułożenie pracy przekładni raczej na wolniejszą jazdę. W mieście nie trzeba wajchować biegami za to w trasie brakuje 6 biegu. No cóż coś za coś. Ale ogólnie mocna przekładnia która daje poczucie bezpieczeństwa podczas wyprzedzania pod górę
~Grzegorz
Crossover 1.6 115KM 85kW
Srednio ,przypomina mi skrzynie francuskie np. Megane II czy Peugeot 307 ...do japonsiej perfekcji Mazdy czy nawet Toyoty Yaris baaardzo daleko , działanie sprzegła bez zastrzeżen ale nie lubi dynamicznych zmian biegów , przełozenia do 1.6 dobrane poprawnie .
~Adam
Crossover 1.5 dCi 106KM 78kW
Pierwsze dwa biegi krótkie dopiero od trójki wyczuwalne dobre przyspieszenie auta. Do piątki i szóstki nie mam nic do zarzucenia. Przy prędkościach autostradowych po zdjęciu nogi z gazu nie odczuwa się nagłego spowolnienia samochodu (dobrze dobrane przełożenia).
~rch52@wp.pl
Crossover 1.5 dCi 106KM 78kW
Biegi wchodzą gładko, ale czasami zdarza mi się \"zahaczyć\" 4, jeśli robię to zbyt nonszalancko. Na 5 biegu mozna bez gwałtownego przyspieszania jeździć od 60km/godz. Wbicie 6 biegu wymaga dziwnego ułożenia ręki, ale oczywiście zależy od ustawienia fotela przez kierowcę.

Usterki Nissan Qashqai I

Nissan Qashqai I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~andre_wawka@o2.pl
Crossover 1.6 115KM 85kW
Biegi wchodzą super i dośc lekko. Irytuje odgłos jaki temu towarzyszy czy to w samochodzie testowym którym miałem okazję jechać czy w moim odebranym z salonu. Nie jest to oczywiści odgłos metaliczny jednak jeżdząc innymi autami nie miałęm takich \"atrakcji\".Trzeba przywyknąć
Nissan Qashqai I Crossover