Lista ocen Opel Ascona C Sedan (67) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 71 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piter
Sedan 1.6 S 90KM 66kW
Jak silnik poddajemy przynajmniej raz na 2 lata kompleksowej diagnostyce to nie ma z nim zadnego problemu. Malo spala i daje duza radosc z jazdy. Auto na trasie spala mi 6,5 litra na 100 km. Przy grzecznej jezdzie na miescie ze srednimi postojami w korkach bierze ok 8,5 litra, a jak dociskam gaz do konca w na karzdym skrzyzowaniu i ruszam z piskiem to apetyt na paliwo rosnie i wacha sie w granicach 10-12 litrow. Generalnie nie narzekam
~Nazgaroth
Sedan 1.6 i KAT 75KM 55kW
Tu już inna sprawa... Naprawy, przeglądy to pół biedy, nawet powiedziałbym, że nie ma problemu. Ale spalanie jak na taki silnik spore... Jednakże w końcu to automat, więc tym to można wytłumaczyć :] w mieście przy dynamicznej jeździe ok 10 litrów, trasa 8-9 ;]
~mateuszkl-1991@o2.pl
Sedan 1.6 D 54KM 40kW
żucie paliwa jest niskie bo to od 5 do 7 litrów na setke oraz czesci sa bardzo tanie i wiele zeczy moizna zrobic samemu
~Marcin
Sedan 1.6 S 90KM 66kW
Jak na 1,6 umiarkowany apetyt no i ogromnym plusem w moim przypadku jest instalacja gazowa. No i moj "stroiciel" od gazu (bo to czlowiek fenomen ktory na sluch stroi auta;-/) robi cuda przy kazdej corocznej (moze niekoniecznej ale...) regulacji instalacji.
~maly.mis@wp.pl
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Samochód jest na gaz więc jest b. ergonomiczny. W mieście pali 10-11 l gazu. Na trasie przy prędkości 120 km/h ok 9l. Nie sprawdzalem na bezynie. Koszty napraw (jeżeli nie w autoryzowanych serwisach) niewiele większe niż w Polonezie czy Daewoo
~tom
Sedan 1.6 S 90KM 66kW
Jeżdżę głównie na gazie i w zależnośći od dynamiki jazdy zużycie gazu mieści się w 11 l/100 km , a zużycie benzynki jest jeszcze niższe.(sam jestem w szoku ,że tak mało pali ale naprawdę dbam o moja asconkę :) )
~Heniek
Sedan 1.6 D 54KM 40kW
Rewelacja , szczególnie na trasie. Osiągałem przy spokojnej jeździe na "kropelce" zużycia < 3,5 l/100km oczywiście na trasie, przeważnie 5-ty bieg, niskie obroty (75 -90 km/godz). Miasto , krótkie odcinki 7-7,5 l/100
~motolove
Sedan 1.3 S 75KM 55kW
Nie wiem jak inne Ascony, ale z moją była tragedia. Paliła nawet 17 litrów! Ale myślę, że to wina zużytego gaźnika (zużycia mech. aut. ssania itd.) i mojego stylu jazdy, nie przyzwyczajonego do automatu.
~GG 5980493 SADEK
Sedan 1.6 S 90KM 66kW
10l/100km w po miescie a na trasie 8-9l/100 nie wiem ile kosztuja naprawy bo samemu wszystko robie.Natomiast czesci nie naleza do najtanszych.Cale szczescie rzadko sa potrzebne
~p_szerom@poczta.onet.pl
Sedan 1.6 S 90KM 66kW
jak na te osiągi i rocznik to całkiem dobrze, gaz 12-12,5 mniasta warszawa korki i bez oszczędzania(benzyna ok 10) trasa gaz ok. 10 przy ciskaniu (benzyna ok 7)
Opel Ascona C Sedan