Lista ocen Opel Ascona C Sedan (77) - Silnik

Na liście zabraknie 61 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ixi
Sedan 1.6 N 75KM 55kW
Nie jest źle, choć mogłoby być lepiej. Muszę wymienić oring bo olej cieknie spod aparatu zapłonowego... Poza tym troszke pali oleju. Ważne że działa, a to że jest jeszcze całkiem zrywny to spory plus (na 2 można jechać od 0 do 60 na trojce od 60 do 110... wystarczy).
~Marcin
Sedan 1.6 S 90KM 66kW
Jest to wersja 90 konna wiec troche mocniejsza i dzieki temu calkiem niezle nawet niektore mlodsze autka wymiekaja (i to lubie) 170km/h na gazie...bulka z maslem i gdyby nie wiek autka moze bym sie wiecej odwazyl :-)
~Arturo
Sedan 1.3 S 75KM 55kW
Silnik pracuje bez zarzutu. Troche wciaga oleju ale to za sprawą pierscieni. Usterka do naprawienia. Nie wiem jak pracuje firmowy silnik bo moj jest ciut podrasowany i sportowy wydech to daje mu inny dzwiek lecz miły.
~Raq
Sedan 1.6 N 75KM 55kW
silnik pomimo tylu lat nie sprawia zadnych problemow, a poza tym przy jezdzie w tasie do 100 z czterobiegowa skrzynia spala 5l/100km, a do tego wyciagnal jeszcze 150km/h SPRAWDZILEM OSOBISCIE
~Bartosz Marszałek lat 13
Sedan 1.3 N 60KM 44kW
Silnik pracuje bardzo dobrze, tylko denerwujący jest "ryczący" wydech i szarpanie przy dodawaniu gazu. A najważniejsze, że nie traci na dynamice po przełączeniu na LPG.
~paul.mail@vp.pl
Sedan 1.6 S 90KM 66kW
Nie jest to jakaś rakieta (ja mam Ascone z silnikiem 1.6) ale jeszcze mnie nie zawiódł.Jeśli chodzi o instalacje gazową to przeciętny użytkownik także nie będzie zawiedziony
~kargul_82@o2.pl
Sedan 1.6 N 75KM 55kW
Silnik bez zazutu ale reszta do kitu,tzn.gaznik mi padl doslownie ucieka nim paliwo, jak go kupilem spalal 8l/100km w tej chwili jest to 12,5l/100km, doslownie czysci mi kieszen
~Kamil
Sedan 1.6 N 75KM 55kW
Na codzień silnik sprawował się doskonale. Nie oddawać auta do kiepskiego mechanika. Aktualnie silnik sprawuje się bardzo źle z powodu niefachowej naprawy.
~Nazgaroth
Sedan 1.6 i KAT 75KM 55kW
Przy odpowiednim traktowaniu, nie katowaniu oraz systematycznych wymianach płynów itd. działa idealnie bez zarzutu :)
~fan motoryzacji"ignotus iuveni"
Sedan 1.6 82KM 60kW
Nigdy nie gaśnie, przyspiesza równomiernie i porównywalnie do aktualnych aut klasy średniej o tej samej pojemności.
Opel Ascona C Sedan