Lista ocen Opel Astra F Hatchback 1.4 Si 82KM 60kW 1992-1997 (36) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 31 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krokiew
Hatchback 1.4 Si 82KM 60kW
W mieście średnio mi spala coś około 10l trasie mi jest ciężko powiedzieć, bo trasę jaka pokonuje najczęściej i jest to odcinek 100km i często trzeba hamować i przyspieszać. Jak ktoś jeździ na trasie Warszawa-Terespol to wie o co mi chodzi.:)Jeżdżąc tym samochodem i tankując na cep-nach nie martwię się ciągle rosnąca kwota na dystrybutorze.Mam butle LPG 60l i cena do pełna waha się w granicach 90-110pl przy kosztach gaz wąchających sie w...
~Robdegaw@op.pl
Hatchback 1.4 Si 82KM 60kW
Pali niewiele. W trasie ostatnio przy ekonom spaliłem śr. 7,14 gazu/ 100km. Zimą w mieście 8,5-9 l LPG/ 100 km. Ceny zamienników tanie, małoskomplikowane naprawy. Rozrząd co 60 tys konieczna przy tym wymiana pompy wodnej. Generalnie mechanicy lubią ople ze względu na prostą budowę.Przykładowe ceny: tulejka wachacza z robocizną ok. 80 zł, sworzeń 30-40 zł ( zamienniki)
~FilipDre
Hatchback 1.4 Si 82KM 60kW
Zużycie paliwa jest domeną Opli. Jeżeli silnik nie cierpi na jakieś poważne niedoskonałości to spalanie jest na prawde małe. Ceny:jest wiele zamienników do astry, które reprezenyuja zadowalająca jakość w stosunku do ceny.Można w tren sposób znacznie obniżyc koszty.
~Krokiew
Hatchback 1.4 Si 82KM 60kW
Przy jednostce 1,4 spodziewałem się większego spalania.Jak dla mnie średnia w granicach 10l/100km jest zadowalająca.Ale pewnie da się zejść ze średnia poniżej 10l.Jest to kwestia regulacji gazu co mam zrobić niebawem.
~Danek
Hatchback 1.4 Si 82KM 60kW
jak na ten silnik to pali dużo. w mieście przeciętnie 9. w trasie powyżej 110 km/h 8.6 zimą przy włączonych światłach,wentylatorze i cd.Latem około 8.3. Do 100 km/h spalanie schodzi przez cały rok nawet do 7.5
~martkm1@wp.pl MARCIN
Hatchback 1.4 Si 82KM 60kW
po 136tys. wymieniłem pompę, i uszczelnic trzeba było mały niegroźny wyciek oleju, zmiana orginalnych przewodów.Żarówka wnętrze i tył rejestracja. Klocki,olej ja leje lotos synt. 5W/40,filry powietrza i oleju co 10-13 tys zmieniam,
~konio
Hatchback 1.4 Si 82KM 60kW
Ekonomika mojego asterixa no cóż lubi wypić!.Miasto 9 litrów na 100 km,trasa ok 6,5-7 na 100 km.Napraw przez 3 lata praktycznie nie było tylko normalne rzeczy typu klocki,olej.
~Konio
Hatchback 1.4 Si 82KM 60kW
Moj egzemplarz w miare oszczednie obchodzi sie z paliwem zuzywa ok 7 litrow na 100km.Olbrzymia iloość cześci do tego modelu sprawia ze ewenyualne naprawy sa w miare tanie.
~Nick
Hatchback 1.4 Si 82KM 60kW
w mieście jest gorzej ale na trasie wszystko sie nadrabia nawet przy pełnym zaaldunku bagażnika + 5 osób silnik jest dynamiczny i zarazem oszczędny nawet mój 1,4 8V (82KM)
Dziennik kosztów dla Opel Astra F Hatchback 1.4 Si 82KM 60kW
9,2
~pawgus@op.pl
Hatchback 1.4 Si 82KM 60kW
latem w mieście około 8l/100km, w trasie (prędkość 90 do 120) około 5,8l/100km, cykl mięszany 7 do 7,5l/100km,; zimą już gorzej w mieście pali 9,5l/100km ale potrafi wypić 10,5l/100km
Opel Astra F Hatchback