Lista ocen Opel Astra F Hatchback 1.6 i 75KM 55kW 1996-1998 (162) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 269 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dawid
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
mam to auto od 7 lat do tego roku nic nie wymienialem a w tym roku tylne sprezyny koszt 260zl modul aparatu zaplonowego koszt ok 200zl z robocizna sworznie wachacza przod i laczniki stabilizatora koszt z robocizna ok 160zl dioda w alternatorze 70 zl czyli 400 zl nie jest to duzo tymbardziej patrzac na wiek samochodu iwiem ze te czesci zostana juz do konca:) samochod nigdy mnienie zawiodl na trasie i chwale sobie go :)
~Jacek Lasman
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
tragiczny serwis i niektorzy mechanicy - przez ich niewiedze mialem duze klopote i ponioslem wysokie koszty napraw. Najwiekszy problem mialem z tym,ze wymienilem przewody wysokiego napiecia na nowki daewoo, problem byl taki,ze mialy one od nowosci przebicie. Na szczescie 6 mechanik z rzedu wpadl na to,ze nalezy to sprawdzic i dzieki niemu jezdze szczesliwie do teraz.Poza tym wymienilem pompe paliwa, sprezyny,alternator itd....
~zibi
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
mialem 2 usterki ktore przerwaly moja jazde. pierwsza to lozysko alternatora.. skonczylo sie na zdjeciu paska, dojechania na szrot, kupienia nowego i zalozenia. niestety musialem sie zatrzymac by zdjac pasek. druga to nagle zgasniecie auta na skrzyzowaniu zaraz po ruszeniu.. skonczylo sie na cholowaniu. nastepnego dnia po wyjsciu z domu wsiadlem do auta i zapalilo bez niczego
~snakecharmer
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
wymieniłem alternator na używany - jeździ, nic poważniejszego się nie stało, a cena bajeczna. porównajce koszt remontu silnika stry z np eskortem. bez porównania, tyle że na fordzie zrobisz więcej kilometrów, można tro dwojako rozumieć, szybciej trzeba gop zrobić, ale podczas gdy ktoś jeździ zarżniętym silnikiem w fordzie - ty już masz jak nowy w swoim oplu :)
~navigator@space.pl
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
hmm.. chyba jedynie ten napinacz paska. i ogólnie wycieki oleju. aa i jedna sprawa uszkodzenie przewodu zasilającego komputer - dobrze że mam bardzo dobrego znajomego auto elektryka - siedział nad tym całą noc podejrzewając komputer, potem okazało się że uszkodził się przewód (uszkodzona izolacja przewodu biegnącego w peszlu pod maską - i przekorodowanie przewodu - znow delco!)
~StuDniA
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
- spalona pompa paliwa (nowa 120 pln) - pośniedziałe albo przetarte przewody wszystko łatwe w naprawie
~Rafi
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
jak pisałem wałek rozrzadu do wymiany popychacze pieprzo.. tak sie zapiekły ze mechanik ich wyciągnąc nie umiał bral olej przez uszczelniacze na zaworach a potem olej uciekal pod głowicą za auto z 1993r zaplacilem 5200 ja kkupywałem stały po 6-7 tys doprowadzenie auta do stanu naprawde dobrego kosztowało mnie przeszlo 1000zł
~Farmeer
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
zepsuł się moduł sterujący podawaniem paliwa i ciężko było zlokalizować usterkę bo komputer jest tak tępy w tym roczniku że nie da się do niego podpiąć i trochę to zajeło zanim to znaleźliśmy i wymieniliśmy przy okazji połowę rzeczy związanych z zapłonem.. diobelno rdza zjada nadkola i przy wlewie i trzeba to robić średnio co 5 lat :I
~Wojtek38białystok
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
nie miałem przez 2 lata większej przygody, żeby stanąć w polu z powodu usterki technicznej, zrobiłem kilka tras po 1500 km ( w Polsce). Nie mówie o słabym akumulatorze i mrozie -30 stopni (mieszkam w Białymstoku), ani też o awarii drzwi z powodu alarmu i zamka centralnego , które wstawiałem "u kowala" a nie w serwisie autoryzowanym czy fabrycznym.
Dziennik kosztów dla Opel Astra F Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
6,4
9,8
~Paweł Mazur
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Wymieniona pompka paliwa (zgasł na światłach i już nie zapalił - na szczeście zaledwie dwieście metrów od ASO Opla:)), wymieniona pęknięta chłodnica (podejrzewam, że nadwerężyłem ją podczas drobnej stłuczki jaka mi się przydażyła w ruchu miejskim, a po jakims czasie zaczeła na dobre przeciekać), ostatnio wymieniony układ elektroniczny zapłonu.
Opel Astra F Hatchback