Lista ocen Opel Astra F Hatchback 1.8 i 90KM 66kW 1991-1994 (47) - Silnik

Na liście zabraknie 41 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~batman.foto@gmail.com
Hatchback 1.8 i 90KM 66kW
Posiadam wersję GT 1.8, 94 KM, 1992 rok. Silnik całkiem dobry. To klasyczna jednostka z jednopunktowym wtryskiem, dosyć przestarzała konstrukcja w porównaniu ze współczesnymi jednostkami mimo to, wielką zaletą tego silnika jest bardzo duża niezawodność, prosta budowa i niska cena części zamiennych. Każdy mechanik bez problemu sobie z nim poradzi, a i wiele napraw można wykonać samemu. Wadą tej jednostki jest spore spalanie, ponad 13L/100 w...
~RedSoon@op.pl
Hatchback 1.8 i 90KM 66kW
W miare cichy, na wysokich obrotach przyjemnie warczy, dobry stosunek mocy do ciężaru auta sprawia, że jest dość dynamiczny. Odpowiednio uszanowany silnik jeszcze posłuży. Niestety większość oglądanych przezemnie była zalana olejem lub miała coś pokombinowane z osprzętem. Mój po wymianie uszczelki pod klawiaturą suchutki do dziś (20 zł + 15 min pracy). Prosty i tani w naprawach.
~EllFuerte
Hatchback 1.8 i 90KM 66kW
Silnik super znosi instalację gazową. Mam 1 generację załozoną w 2002 roku i świetnie ze sobą współpracują. Ja samochód kupiłem w czerwcu 2009 roku. Mimo 17 lat na karku z silnikiem nie mam żadnych problemów. Oleju bierze ok litr na 10 000km nie kopci chodzi super. A sam silnik dalej ma to swoje 90koni
~Voodz
Hatchback 1.8 i 90KM 66kW
Dobrze się zbiera, jest wystarczająco elastyczny, jednopunktowy wtrysk dobrze znosi gaz. Silnik czuły na jakość gazu - na jednym jedzie super, na innym robi się mułowaty (na identycznych ustawieniach instalacji gazowej). Żeby tylko nie chwalić, to napiszę że silniczek mógłby być trochę mocniejszy :)
~da_mann
Hatchback 1.8 i 90KM 66kW
wprawdzie 90 koników, ale moc zaczyna się czuć od 3 ts obrotów, poniżej jeździ normalnie - ale za to mało pali. elastyczności zdecdowanie jej nie brakuje na IV przy 1800 obrotów prędkość 60/x na piątce przy 2 tys jest już 90km/h - i jak to ma duzo palić....?:)
~krzysiek
Hatchback 1.8 i 90KM 66kW
Od razu dodam,że jest to subiektywna ocena. Przesiadając się z Espero, które także ma 90km zauważyłem znaczną różnicę na korzyśc opla. Do normalnej jazdy po mieście jak mi w zupełności wystarcza.
~Ready
Hatchback 1.8 i 90KM 66kW
Dość cicho pracuje nawet jak jest zimny, u mnie nic nie stuka, jest zdrowy, na niskich obrotach troszkę mułowaty, ale powyżej 3 tysięcy obrotów wyrywa do przodu, na drugim biegu do odcinki leci 100km/h :)
~Daniello81(AKP)
Hatchback 1.8 i 90KM 66kW
silnik 1.8 (c18nz) to dobry wybór jeśli chodzi o ten samochód żadnych wycieków 8 zaworowy niewysilony fajnie wchodzi na obroty żadnych problemów (oleje oraz filtry wymieniane co rok ok 11000km)
~Piotrek juhas@stj.krakow.pl
Hatchback 1.8 i 90KM 66kW
Jak dla mnie trochę za słaby. Jest to wina głównie paliwa LPG, które w Polsce jest wyraźnie gorsze niż np. we Włoszech. Dobra elastyczność, przy spokojnej jezdzie 3 bieg można wrzucić już przy 30 km/h.
~jarzab
Hatchback 1.8 i 90KM 66kW
1800 90 KM wystarczy, niewysilony, wyrzuciłem EGR-a przyspiesza płynniej, jest różnica, a i zrobiłem jeden popychacz zaworowey to on tak niemiłosiernie stukał, stuknęło 250 000, pracuje bez zarzutu
Opel Astra F Hatchback