Lista ocen Opel Astra F Kombi 1.6 i 75KM 55kW 1996-1998 (41) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 50 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~adusiek@autograf.pl
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
po prostu gdybym nic nie robił , nie próbował polepszać było by lepiej. jakiś czas wskaźnik temperatury pokazywał 95-97st.C, dałem do warsztatu żeby to naprawili!!!! a te durnie nawet nie podłączyli go do komputera tylko po kolei wymieniałem części, chłodnicę, nic nie pomogło, czujniki dwa razy i nic, uszczelkę pod głowicą,nic, i do tego coś zaczęło walić stwierdzili, że to wałek rozrządu wiec jeszcze musiałem bulić za wałek który walił trochę...
~leniwiec
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
Astrę kupiłem przy przebiegu 90 tyś km użytkowałem przez 200 tyś kilometrówi jeżdżę nią dalej po Polsce "do roboty"- auto nie było holowane ani nie wracało na lawecie! Utrzymanie astry w 100 % sprawną nie jest trudne.Na przykład: pasek rozrządu razem z termostatem rolkami i pompą wody, wszystkie amortyzatory, kompletne sprzęgło, łożyska kół przednich, tarcze, klocki, zaciski, płyn hamulcowy, końcówki stabilizatorów i jedna końcówka...
~luki0170@wp.pl
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
ani razu sie na nim nie zawiodlem nawet zima jak byly te silne mrozy zawsze odpalal,teraz musze wymienic uszczelke pod pokrywa amortyzatory i zaczyna wychodzic rdzewka na tylnej klapie (na podszybiu) no i wszystkie drzwi do poprawek lakierniczych porobily sie malutkie wrzody
~dyrty
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
Alternator- bioda się spaliła w korku przy 20 stop.C i częściowo zasłoniętej chłodnicy- moja głupota bo uważałem że auto jest niegogrzane i kosztowało mnie to 150zł. NAJPOWAŻNIEJSZĄ USTERKĄ JEST Brak napędu 4x4
~Dziadek
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
Samochód trwały, godny polecenia, z poważniejszych awarii miałem uszkodzenie pompy chamulcowej (koszt naprawy 60 zł.) i awarie silniczka wycieraczek (50 zł.) pozatym zmieniam tylko części eksploatacyjne. Nie obawiam się długich tras.
~Maciek < Chaank >
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
musze wymienic pierscienie oraz uszczelki zaczał mi palic sporo oleju poza tym ok a i przegub z prawj strony juz sie odzywa no i wymieniłem reperturki w tylnych błotnikach
~Przemek
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
Póki co za mojej kadencji nic, choć auto kupiłem jako ruinę i sporo musiałem wymienić (chłodnica, tłumiki, uszczelki, bak, itd). Uważać na korozję.
~KArol
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
Przez 7 lat raz w trasie poszła uszczelka pod głowicą i dwa termostaty. Ogólnie auto nie jest awaryjne wystarczy wymieniać wszystko na czas i będzie jedził
~IRAS
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
MAM STARĄ ASTRE KOMBI ROCZNIK 91-15-WRZESIEŃ 51SZY MODEL KTÓRY Z TAŚMY ZJECHAŁ. PIERWSZA POWAŻNA PO PRZEBIEGU 150000 USTERKA TO ZATARCIE SIĘ WAŁKA ROZRZĄDU
~Kretul
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
W te 4 miesiace uzytkowania nie przydarzyla mi sie zadna awaria, zawsze zapalam od pierwszego razu, nawet w siarczysty mroz. Jak na razie jest doskonale :)
Opel Astra F Kombi