Lista ocen Opel Astra F Kombi 1.6 i 75KM 55kW 1996-1998 (49) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 42 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~dyrty
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
co pierwsze po zakupie to przegląd i wymiana wadliwych i lużnych głowiczek. Amortyzatory to kpina przez pomyłke miałem niepażyste na przut i dokupiłem lepsze (polecam HARTA_bo TANIE i dobre) KAJABY,(HART60/KAJABA 120). po 6m-cach sprawność 54-53% praktycznie żadnej rużnicy.
~jacek23
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
kombi więc nie trzęsie zbytnio, a że jeżdżę w większości z rodziną więc jest to spokojna jazda to i zawieszenie się nie wytłukuje wymieniłem tylko 1 rok temu jeszcze orginalne końcówki stabilizatora bo poprosutu śróby przerdzewiały i pękły
~Paweł
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
Prosta, sprawdzona konstrukcja (przód Mc Pherson, tył zespolona oś skrętna), idealnie nadająca się na polskie lokalne i miejskie drogi. Przy wyższych prędkościach układ jezdny i hamulcowy ustępuje nowocześniejszym konstrukcjom.
~cfc
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
Astrą jeździ się po prostu przyjemnie - jej miękkie zawieszenie i wysoka kultura prowadzenia robią wrażenie nawet na kierowcach jeżdżących na co dzień nowszymi i teoretycznie (tylko teoretycznie) wygodniejszymi samochodami.
~leniwiec
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
Odporny na Polskie drogi. Auto dobrze tłumi nierówności. Zawieszenie jest idealne do jazdy w pojedynkę. Po obciążeniu wnętrza i dopięciu przyczepy przy przejeżdżaniu przez "leżących policjantów" dobija do spodu.
~Dziadek
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
Samochód komfortowy, doskonale tłumi nierówności. Przejechałem autem 100 tyś km. (bezdroża) raz zieniłem amortyzatory, tylną spręzynę (przeładowanie kombiaka) tulejki wachaczy i łożyska. Bardzo wytrzymałe zawieszenie.
~Pietrek
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
Zawieszenie jest świetne i tyle. Komfortowe i stabilne (mam komplet amortyzatorów Bilstein). Trwałość elementów gumowych powyżej znacznie przeciętnej. Koszt części nawet tych z wyższej półki jest niewielki.
~wuu
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
miękkie zawieszenie , ale wystarczająco precyzyjne . wpisuje się w zakręty dużo pewniej i lżej niż moje byłe volvo 850 , po przesiadce z niego w astrze czułem sie jak w gokarcie
~Załamany
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
1 Pękła sprężyna z przodu 2 Klocki hamulcowe piszczą jak popada 3 Raz skończyły się hamulce( miękki pedał) po czym same sie naprawiły (mechanik usterki nie znalazł) czary
~Michał
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
wg mnie zawieszenie jest w sam raz na polskie drogi. Astra "płynie" po drodze a w zakręty też można wchodzić z dużymi prędkościami, trzeba dobrze wyczuć samochód
Opel Astra F Kombi