Ocena kierowcy - Opel Astra F Kombi

Silnik 1.7 D 60KM 44kW
Rok produkcji 1993
Opel Astra F Kombi 1.7 D 60KM 44kW 1992-1994 - Oceń swoje auto
Silnik : spalanie. Kupilbym jeszcze raz Astre, tyle ze nowsza i z silnikiem TD
Jezeli duzo jezdzisz lub jestes biednym studentem i nie masz duszy wyscigowca to samochod jak znalazl dla ciebie. Oszczedny i tani w eksploatacji, z tym ze troche toporny. Poza tym astry lubia gnic, ale ja trafilem na wzorowy egzemplarz. Nie ma na nim zadnej rdzy, mimo wieku 14 lat
Mało elastyczny jak na ta mase auta (1100 kg), ale nie został on stworzony do wyścigów, tylko po to zeby byl oszczedny, czyli generalnie wypada na plus. A co do dzwieku to troche halasliwy, szczegolnie na zewnatrz. W moim przypadku wkurza klekot lozyska oporowego
Nie ma problemow ze zmiana biegow. Czasem zazgrzyta wsteczny, ale to nic
wychyla sie na zakretach dosyc znacznie ale jakos ze jest to kombi to konkretny z niego bocian. Zawsze mozna go do ziemi sprowadzic
zadnych zastrzezen. Wszystko doskonale widac dookola jak i w lusterkach
super. Wszystko pod reka
Jak jest chlodniej na zewnatrz to nie ma zadnego problemu. Jednak latem gdy jest juz powyzej 25 st. C przydalaby sie klima bo idzie sie ugotowac w srodku
Z przodu nie ma na co narzekac, jednak z tylu just go troche malo. Na tylnej kanapie lepiej siedzi sie w 3-drzwiowej wersji golfa 2. Cale szczescie ja jezdze tylko z przodu
jest dobrze, znaczna poprawa w stosunku do kadetta, ktorym jezdzilem wczesniej.
Jako ze asterek jezdzi pelno to i czesci tanie. CO do spalania to jest najwiekszy plus tego auta. Jak w miescie spali 7l/100 to jest naprawde duzo. Przwaznie trzymam sie kolo 6l/100km. Jak jechalem w trase to wyszlo mi kolo 5,5 l/100 km, ale nie byla to oszczedna jazda. Jakbym caly czas 100km/h jechal to pewnie by wyszlo z 4,5l/100km
za to cene ciezko znalezc cos bardziej atrakcyjnego i oszczednego. Stosunek wypada znakomicie
Mamy sierpien 2007, samochod mam od marca tego roku. Jak przyjechal z Niemiec to mial 210 000 km przebiegu teraz ma prawie 224 000 km. Przez ten czas zostal wymieniony rozrzad, wszystkie plyny i filtry (na poczatku), pasek alternatora(15 zl), czyjnik swiatel stopu, bo stary sie zawieszal (20 zl) oraz olej po raz drugi. Nic tylko lac i jezdzic. Olej wymieniam co 10 000 km
jeszcze nigdy mnie nie zawiodl

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 D 60KM 44kW [l/100km]

5,7