Ocena kierowcy - Opel Astra F Kombi

marcin, 14 lat temu
Silnik 1.7 D 60KM 44kW
Rok produkcji 1992
Opel Astra F Kombi 1.7 D 60KM 44kW 1992-1994 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : naprawdę komfortowe.
za 2500 zł nic ekonomiczniejszego, tak użytkowego i jeszcze którym da się jeździć nie znajdę, najgorsze są blachy, jeszcze się trzyma kupy, wspawane fartuchy przez poprzednika, ale próg po zimie już ma dziórkę, trzeba oczyścić, zalepić i pomalować i jeszcze rok pośmigam
Silnik dla pokornych, przyspieszenie kiepskie ale niejest aż tak targicznie, szczerze mówiąc wyprzedzanie tira na ruchliwej drodze dla odważnych albo samobójców
skrzynia dobrze się sprawuje, jak na ten rok krótkie skoki, nietrzeba szukać przy redukcji bieg sam wskakuje, ogólnie dobrze zestrojona do tego silnika
układ jezdny jest przeciętny, niezapominajmy że już pare kilometrów ma za sobą i jest to kombi, ogólnie miękki, ale tył jak na kombi stanowczo za miękki, dużo nie można przewieść bo za bardzo siada. Zawieszenie nie nadaje się do wyścigów i przytulania zakrętów, ale na co to komu skoro silnik i tak nie pozwoli na jazdę wyczynową, komfort jest dobry na dalekie trasy, dosyć dobrze tłumi nierówności, i jak ktoś dba to nawet stuków niema, bardziej karoserja hałasuje niż zawieszenie
Widoczność określiłbym jako dobrą, miałem wześniej escorta MKVII na zakrętach słupki przykrywały mi widoczność, tu jest dobrze, lusterka durze co pozwala na dobrą widozność w czasie jazdy. Niema co narzekać, jest lepiej niż w niejednym nowszym samochodzie
duży bagażnik ale mógłby być większy, przy złożonych tylnych siedzeniach brak miejsca dla kierowcy ponieważ trzeba przysunąć fotel, dużo schowków(pułeczek) w środkowym tunelu to się chwali
szybko grzeje, a jak chłodzi?? jeszcze niewiem, minusem jest to że w środkowym nawiewie płynie tylko zimne powietrze, tak już ople i bmw mają
przestrzeń dla kierowy ok, mam 190 cm i jest to pierwszy samochód na który mnie stać gdzie nie siedzę okrakiem bo kierownica mi zawadza o kolana (dla porównania escort MKVII tragedia) dla pasażerów już niestety mniej miejsca, może jakieś dzieci się zmieszczą ale wojaż nad morze w pięć osób będzie męczący dla karzdego
wyciszenie tragedia, silnik głośny (gargotłuk) ale przewiewów wiatru niema
trasa 6 l/100 km (prędkość średnio około 120-140) miasto 6,5 - w zimę nawet 8 l/100 km, ale ekonomicznie jadąc trybem emeryt 80-90 nie wyprzedzając udało mi się osiągnąć 4 l/100 km
super!!!!
w nim niema się co popsuć bo nic niema
strzelił mi pasek klinowy, elektryk który mi wymieniał pasek nie zauważył wygięteko koła pasowego na laternatorze w wyniku czego dostal się pod rozrząd. Wymienione dwa kompletne zawory, uszczelka pod głowicą, wszystkie uszczelniacze, olej filtry, rolki, pompa wodna i wszystkie paski, świece żarowe, wahacz, zbieżność, uszczelniacze na wszystkich zaworach, suma naprawy 1500 zł

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 D 60KM 44kW [l/100km]

Opel Astra F Kombi