Lista ocen Opel Astra F Sedan (129) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 124 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~bronsky@wp.pl
Sedan 1.4 Si 82KM 60kW
Wyciszenie pojazdu jest dobre. Silnik słychać tylko przy większych obrotach. Podróżując przeciętnie z prędkością 120-130km/h słychać delikatny szum, który nie wpływa negatywnie na walory jazdy. Skrzynia biegów ma również swój pozytywny wpływ na wyciszenie ponieważ nie jest głośna. Uszcelki są dobre, a wszystkie przestrzenie mające kontakt z zewnętrznymi elementami dobrze uszczelnione. Dokuczliwym staje się tylko jazda na poszczególnych typach...
~provayder
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Po przesiadce z malucha byłem na prawdę pod wrażeniem wyciszenia auta. Silnika prawie nie było słychać, a żeby mieć pewność, że wentylator chłodnicy nie jest uszkodzony, specjalnie auto było grzane do 95\'C. Przy wyższych prędkościach nie jest już tak różowo, a jak podróżuje się latem z chociaż lekko uchylonymi szybami to jest makabra. Zdecydowanie brak klimatyzacji w aucie daje się we znaki.
~canisRC
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Silnik dobrze wyciszony, nie przeszkadza nawet przy większej prędkości. Odgłosy z zewnątrz wytłumione na tyle aby nie przeszkadzały a jednocześnie słychać np. nadjeżdżającą karetkę. Przy (dużo) większej prędkości trochę zbyt mocno słychać szumy opływającego powietrza. Reasumując: można spokojnie delektować się każdym rodzajem muzyki w trakcie jazdy.
~MD
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Głośno!! Słychać silnik, szum opon i opory powietrza, na szczęście suma dźwięków wpada w tony średnio-wysokie, więc nie jest to bardzo wkurzające i po chwili ucho się przyzwyczaja. Na dłuższe trasy jeździłem w zatyczkach do uszu, bo po 400km uszy naprawdę bolały. Ja kupiłem sobie ciche opony i polecam takie kupować.
~romek
Sedan 1.4 i 16V 90KM 66kW
Gdy auto stoi lub jedzie powoli ma się wątpliwości czy silnik jest włączony. Problem pojawia się przy większych prędkościach, powyżej 120 km/h jest dość głośno, jak przekroczy się 150 km/h cieżko z przodu usłyszeć co mówią osoby siedzące z tyłu. Ale wydaje mi się to normalne dla samochodów tej klasy z tego okresu.
~BisMark
Sedan 1.4 i 16V 90KM 66kW
Silnik chodzi cicho. Zaczyna być słyszalny przy 3000-3500 obr/min. Znacznie gorzej z odgłosami z zewnątrz. Przy 100 km/h szum wiatru jest już wyraźny. 130km/h w zasadzie zmusza do krzyków w samochodzie. Mam podejrzenia, że silnika nie słychać, bo zagłusza go wycie pwietrza na zewnątrz
~lukas85
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Ciężko coś napisać sensownego, przy 140 km/h hałas podobny jak w hucie (może lekko przesadzam), ale z takimi prędkościami auto nie jeździło raczej. Przy 120 km/h jest akceptowalnie, choć dźwięk silnika V8 nie przypomina, to lepiej posłuchać sobie muzyki z prestiżowego Blaupunkta
~Dawid
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Wyciszenie na przeciętnym poziomie - jestem przyzwyczajony do tego samochodu i nie ma problemu z jakimkolwiek dźwiękiem z zewnątrz. Moje egzemplarze nie miały wyciszenia komory silnika, ale pomimo tego nie mam z tym problemu. Ocena 3/5 w odniesieniu do współczesnych samochodów.
~N.N.
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Przy niższych obrotach nie jest źle, ale przy dodaniu gazu silnik słuchać wyraźnie i niestety nie jest to ładne brzmienie (raczej terkot). Na autostradzie natomiast bardzo słychać wiatr i oczywiście silnik, powyżej 130 km/h jest już hardcore.
~SZYBKI8522
Sedan 1.6 i 16V 100KM 74kW
Tu jest słabo wręcz źle - silnik jest bardzo cichy nawet przy 120 km/h można swobodnie rozmawiać, tylko że wygłuszenie np. drzwi, nadkoli itd praktycznie nie istnieje więc szum jest spory a szkoda ale nie można mieć wszystkiego
Opel Astra F Sedan