Ocena kierowcy - Opel Astra F Sedan

Silnik 1.6 i 16V 100KM 74kW
Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Astra F Sedan 1.6 i 16V 100KM 74kW 1994-2002 - Oceń swoje auto
Samochód od nowości w rękach mojej rodziny czyli od 1999 r. Zupełnie bezawaryjne auto , a przypominam ,że ma przejechane ponad 200000,bardzo trwałe i proste zawieszenie, jedyne to czasem trzeba zmienic jakieś drobiazgi w zawieszenie w goszowych kosztach.Do tej pory nic sie nie zepsuło, nawet sprzęgło jest oryginalne, klocki wytrzymuja ponad 40 tyś, tarcze dużo dłużej.Mankamentem jest bardzo mięciutkie zawieszenie i zbyt luźny układ kierowniczy, ale za to wszystko jest trwałe, no i jeszcze blacha nie jest jakoś rewelacyjnie zabezpieczona, pojawiaja się na błotnikach ogniska korozji(auto bezwypadkowe-zaznaczam). Spalanie oleju ok 1l na 10 tyś. Przy 80 tyś, został założony gaz, sprawdził się w tym aucie doskonale.Spalnie gazu średnio 10l, w warszawskich korkach dochodzi do 13l, ale na trasie potrafi zmieścić się w 8l. O samochód dbam średnio, ale wszystkie przeglądy i wymiany eksplatacyjne są robione regularnie. Auto zostało wyprodukowane w polskich zakładach GM, i myślę,że po części temu zawdzięcza swoją bezawaryjność. Samochód poprawny z naprawdę sporą ilościa miejsca z tyłu godny polecenie nawet z duzymi przebiegami. Cały czas w mojej rodzinie przewijaja się inne auta, duzo lepsze i nowsze, ale wiem,że juz nigdy nie będzie modelu z taka bezawaryjnością.
Bardzo niskie koszty eksplatacji, spowodowane wręcz zerowa bezawaryjnością! Podaje spalnie LPG.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 100KM 74kW [l/100km]

12,0