Lista ocen Opel Astra G Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW 1998-2003 (181) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 312 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pablo_fso@o2.pl
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Ogrzewanie dobrze, ale samochód mimo wymiany termostatu długo się nagrzewa. Wentylacja źle. Jak na zewnątrz jest powyżej 15-17 stopni to w samochodzie musi non stop pracować dmuchawa albo trzeba uchylać okno bo praktycznie kabina się nie przewietrza. Wersja jest bez klimatyzacji ale to akurat nie ma nic do rzeczy bo pierwszy raz się z czymś takim spotkałem żeby w samochodzie tak szybko robiło się "duszno". Edit po 3 latach: samochód...
~Sławek
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Silne nagrzewanie sie wnętrza w lecie i niewydolne chłodzenie to zmora, brak klimatyacji daje tutaj sie we znaki niesamowicie, jednak zimą ogrzewanko działa idealnie jest cieplutko i szybko sie nagrzewa. Niestety przy prędkości ok 60 km/h i powyżej nie da się otworzyć tylnych szyb, ponieważ występuje dudnienie powietrza-efekt nie do opisania a ból glowy po 10 sekundach mówi "zamknij do cholery to okno" można jednak to zlikwidować uchylając...
~MISIO z Zabrza
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
cccccCaly czas cos piszczy w wentylatorze nie pomogla wymiana W zimie zanim zacznie dmuchac cieplo to mija wiecznosc a na tylnym fotele to lepiej zeby mial pozondny koc bo zamarznie Dobrze ze zimy mamy lagodne A latem na odwrot otwarcie tylnych szyb powoduje nisamowity efekt? W stopy caly cas cieplo nie pomaga przekrecenie nawiewu na nogi Dopiero jak nastawisz na4 ale to glosno
~Cyngiel
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Mało kiedy da się jeździć z wyłączoną dmuchawą. Na 1. i 2. biegu jest prawie niesłyszalna. Relatywnie długi czas (do 5 km) rozgrzewania od uruchomienia zimnego silnika do 80 st. Celsjusza- dla dobra silnika wtedy dopiero otwieram zawór ogrzewania. Termostat mam OK. Bez instalacji LPG też tak było. Po rozgrzaniu silnika GRZEJE JAK PIEC!
~Damian
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Ja miałem problem z parującymi szybami w zimie i włączałem nawiew, no i jak jedzie jedna osoba to daje rade ale jak ktoś jeszcze jedzie z tyłu to we wstecznym lusterku zobaczy tylko zaparowaną szybę i tyle, ale to prawdopodobnie wina uszczelek, które powinienem był wymienić. Ale jak coś to grzać dawał rade bez problemu.
~Kamil94
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
W zależności od temperatury, samochód bardzo szybko się nagrzewa bądź chłodzi (jak na technologie stosowane w tym przedziale). Jedynym minusem jest dźwięk, który jest emitowany po włączeniu klimatyzacji. Nie przeszkadza to w codziennym użytkowaniu- samochód jest wtedy nieznacznie głośniejszy.
~Adi18-18@o2.pl
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Co do wentylacji to jak zwykle parujace szyby w aucie podczas deszczu nawet po czestym wymienianiu filtra pyłkowego a co do ogrzewania to w czasie bardzo tegich mrozów niczym nie fascynuje bardzo długo sie nagrzewa mimo iż wymieniłem czyjnik temp i termostat a jak już nagrzeje to nie fascynuje temp w środku
~pawano
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Nie jest to najmocniejszy punkt Astry. Co do ogrzewania i klimatyzacji nie mam zastrzeżeń. Działają szybko i skutecznie. Za to odparowywanie szyb już trochę gorzej. Przy jeździe w 1-2 osoby nie ma to znaczenia, ale mając załadowany samochód, trzeba trochę poczekać.
~jpiorecki
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Super, szyby szybko odparowują, bardzo szybko !!! Ciepełko też szybko jest generowane. Problem jest jednak z klimą, poprzedni właściciel (prawnik !!!) nie dbał o nią tak jak trzeba i efekt jest taki że kompresor szlak trafił i czeka mnie wydatek około 1.000 PLN :(
~tskiper
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Klima jak kazda co rok odgrzybianie napelnianie, nasi fachowcy sa do bani, odradzam serwis klimy w krakowie kolo ronda polsadu lub jak kto woli za realem- serwis Bosza. Naprawili po miesiacu padla i naprawiali od nowa, gwarancje na robocizne daja tylko na 3 miesiace.
Opel Astra G Hatchback