Lista ocen Opel Astra G Hatchback 1.7 DTI 75KM 55kW 2000-2004 (39) - Silnik

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wojtek
Hatchback 1.7 DTI 75KM 55kW
Silnik po 210 tysiącach pracuje nieźle. Właściwie do 180 tysięcy nie działo się z nim nic. Później Z poważniejszych napraw to uszczelka pod głowicą przy 180 tysiącach i chłodnica oleju. Zaczynają pojawiać się też wycieki z okolicy pokrywy zaworów najprawdopodobniej przez przytkaną odmę. Silnik długo się grzeje i późno w stosunku do innych turbodiesli osiąga moment pozwalający na w miarę przyjemną jazdę ( powyżej 2200 obr/min, który kończy...
~Pawel
Hatchback 1.7 DTI 75KM 55kW
Silnik ktory posiadam 1.7 DTI to mocna strona tego auta. Co prawda nie pozwala na super osiagi, ale zapewnia naprawde elastyczna jazde i laczy przyzwoite osiagi (dla diesla tej pojemnosci) z przyjemnym zaskoczeniem przy dystrybutorze. Jest niemal bezobslugowy, i bardzo oszczedny. Troche gorzej wypada jego kultura pracy-jest glosny przy predkosciach powyzej 100km/h(moze to wina slabego wyciszenia)Przy obciazeniu auta np4osob jest poprostu za...
~andrzej
Hatchback 1.7 DTI 75KM 55kW
jak dotąd odpukać silnik bezobsługowy ,od wymiany do wymiany ubywa około 0,1 l oleju czyli nic, pali na dotyk w każdych warunkach i jest bardzo oszczędny przez 4 lata dojeżdżałem do pracy 80 km dziennie spalanie 4,5 do 4,8l/100 km, od kilku m-cy pracuje w miejscu zamieszkania czyli jazda typowo miejska ostatni wynik to 5,1 na trasie udało mi się zejść do 4 l. jak na moje potrzeby bdb. trochę traci na mocy przy pełnym obciążeniu ale to tylko 75 km
~Świcci
Hatchback 1.7 DTI 75KM 55kW
Było by doskonale, ale brakuje mu tak z 10 KM. Niemniej jednak, kultura pracy super, silnik cichy no i można powiedzieć, że nawet elastyczny, ale to dopiero jak się zagrzeje. 75 KM w dieslu może nie robi z niego pożeracza asfaltu, ale nawet w 5 osób na 5 biegu daje rady. Dodam tylko, że zimny silnik, przynajmniej u mnie potrafi niemiło zaskoczyć np. mułowatym jak cholera ruszaniem.
~Konrad
Hatchback 1.7 DTI 75KM 55kW
75km szału nie robi ale wystarczajace aby dojechac tam gdzie trzeba i nie pochłonac dziesiatki litrow ropy. Gdy zimny to klekocze ale jak sie nagrzeje to przyjemniej se pyka. Czasami pojawi sie mała \"turbo dziura\" ale tylko czasami... Bardzo oszczedny i niezawodyn.
~Cezary
Hatchback 1.7 DTI 75KM 55kW
Auto ma na licznuku już 230 000. Silnik pracuje bez zarzutu. Nie jest to demon prędkości i zawrotnego przyśpiszenia, ale mam za to wrażenie że mogę liczyć na bardzo wysoką trwałość tej jednostki. Silnik jest bardzo ekonomiczny, to jego duży plus. Auto nie bierze oleju.
~Kowalski
Hatchback 1.7 DTI 75KM 55kW
Nie bierze oleju, może nie jest demonem szybkość ale za to mało pali, a na autostradach spokojnie rozpędzi się do 140km/h. Przez 7 lat użytkowania nigdy nie było problemów. W rodzinie są dwa takie same i w obydwu nie ma problemów z silnikiem
~Kowalski
~www.katelka.pl
Hatchback 1.7 DTI 75KM 55kW
Silnik jak na diesla oceniam na 4. Jest OK, ale mogłoby być lepiej. Na minus: klekocze, trzesie, przy niskich obrotach słabo się zbiera. Chociaż może jestem przewrażliwiony, bo wcześniej jeździłem wysokoobrotową benzyną.
Dziennik kosztów dla Opel Astra G Hatchback 1.7 DTI 75KM 55kW
5,2
~damian_szmid
Hatchback 1.7 DTI 75KM 55kW
Niezawodny.. nie mogę nic powiedzieć... Jedynie co to z tej pojemności można by się było spodziewać więcej koników... na szczęście rekompensuje to chip który jest dobrze znoszony przez ten silniczek ;)
Opel Astra G Hatchback