Lista ocen Opel Astra G Kombi (242) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 275 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Damian
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Jest niezawodny,robiłem tylko w nim pompę wtryskową to jest jedyny mankament tego samochodu,ta usterka kosztowała mnie trochę sporo było to 3 lata temu kosztowało to chyba mnie około 1500 zł ale poza tym do tej pory nic w nim nie robiłem oprócz wymiany oleju i wszystkich filtrów,należy pamiętać o oleju,bo ten silnik ma turbosprężarkę i łańcuszek rozrządu zamiast paska
~Szczęśliwy właściciel
Kombi 2.0 DTI 101KM 74kW
Po przejechaniu 10 tys km pękł wał korbowy wymiana na używany razem z kołem dwumasowym i wysprzęglikiem hydraulicznym. czekam aż siądzie pompa vp44 będzie kłopot bo sterownik jest zintegrowany razem z komputerem jako jeden element regeneracja tylko u doświadczonego pompiarza byle kto może narobić kłopotów no i koszta jeżdzi się jak na bombie niewiadomo kiedy i gdzie padnie
~Krokiew
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Musiałem zrobić, mały remont sinika bo po pierwsze, zwiększył się apetyt na paliwo, po drugie, wpadł mi kawałek świecy do cylindra co mnie zmusiło do rozebrania silnika. Koszt niewielki takiego zabiegu w porównaniu z innymi markami samochodów.Ale wg mnie lepiej jak samochód ma się popsuć jak jeździ niż jak większość czasu stoi, bo wtedy samochód zarabia siebie.
~jaca
Kombi 1.8 16V 116KM 85kW
Tutaj muszę niestety napisać o kłopotach z komputerem wtrysków. Jako że świece są tutaj mocno ukryte dopiero przy wymianie okazało się że puściła uszczelka pokrywy zaworów i olej spływał sobie do gniazda świecy. To niestety była przyczyna zniszczenia osłony świecy i przebicia co doprowadziło do zniszczenia komputera wtrysków - rok zabawy i 3 500 zł w plecy :(
~G
Kombi 1.7 DTI 75KM 55kW
Silnik wymieniłem, turbo dwa razy regeneracja, alternator zrobiony, ale jest wciąż do niczego, dwa komputery naprawiłem, jakiś czujnik paliwa, bo kapało paliwem - to była droga przez mękę, żeby go wymienić, jest w strasznie niefajnym miejscu wciśnięty. I jeszcze jakieś tam duperele, ale już nawet nie zapisuję tego. Jak na dwa lata, to jest dramat.
~monsior1
Kombi 1.7 DTI 75KM 55kW
Jedyny większy wydatek który mnie napotkał w 3 letniej
eksploatacji astry to sterownik pompy paliwa. Sporo
warsztatów odmówiło podjęcia się zadania zlokalizowania
usterki ale bez problemu znalazłem opiekę tutaj:
http://www.bosch-adamczyk.pl/. Gorąco polecam ten
serwis. Koszt 465 zł. W ASO tylko wymiana : 4800 zł
!!!!!! Śmiech na sali.
~Piotrek
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Przy zalozeniu obslugi serwisowej co 15 tys. autko jak do tej pory nie mialo zadnej awarii. Tarcze wytrzymaly ok. 60 tys. km w tym czasie zuzyly sie dwa komplety klockow. Tlumik poki co opiera sie korozji, zawieszenie w doskonalym stanie, zadnych stuków czy luzow. Auto nigdy nie zawiodlo (nawet przy temp. dochodzacych do -20 stopni).
~Loki
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
komputer pokładowy, padł i okazało się że to feler standardowy u mnie objawy to brak II biegu wentylatora koszt regeneracji 500 zł, nie polecam kupować używki bo w komputerze jest zaszyty imobilaiser, samo przeprogramowanie to 200 zł plus zakup i mamy znowu styki które padną za chwilę. generalnie to mała usterka.
~esej
Kombi 1.6 8V 75KM 55kW
kupiłem to auto z wadliwym komputerem, i dopóki nie trafiłem na mądrego mechanika, naprawy przez niedoświadczonych fachowców były i drogie, i denerwujące (np. wymieniał moduł zapłonowy i dopiero okazywało siię, ze to nie moduł nawalił, a kondensator w komputerze). po wymianie komputera jakies 150 kkm. silnik po prostu działa.
~Długi
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Co do niezawodności jestem bardzo zadowolony. W ciągu roku przejeździłem ok 25 tys i jedyną usterką ( auto nie było unieruchomione ,tylko spalanie bylo większe) była uszkodzona sonda lambda. Wymiana ok 300zł- nie przyjmowało zamienników, tylko boscha. do tego wymiana tarcz i klocków ale to wiadomo jak w każdym.
Opel Astra G Kombi