Ocena kierowcy - Opel Astra G Kombi

Michał, 14 lat temu
Silnik 1.6 8V 75KM 55kW
Rok produkcji 1999
Opel Astra G Kombi 1.6 8V 75KM 55kW 1998-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik 1.6 8v (75KM) to nie jest może demon prędkości ale za to naprawdę bezawaryjna jednostka
Układ elektryczny : coś się porobiło z alternatorem i zaczął piszczeć - wymieniony za około 200 zł
Całokształt oceniam na 5 jako, że autko jest naprawdę bardzo dobre i super mi się nim jeździ.
Silnik pracuje cicho i bezproblemowo. Przejechałem autkiem prawie 20000 km w nieco ponad pół roku bez najmniejszych problemów - sucho, cicho, bezproblemowo
Z tym nie ma problemów - przynajmniej ja nie mam póki co - biegi wchodzą dobrze - na zimnym silniku trochę ciężko ale w granicach normy
Nie jest to superkomfortowa limuzyna - trochę twarde zawieszenie co sprawia, że czujemy większość dziur na naszych drogach - które de facto doskonale znosi - dobre prowadzenie na zakrętach
Widoczność dobra/bardzo dobra - to dość subiektywne odczucie. Są tacy co im słupki przeszkadzają (fakt że potrafią zasłonić czasami widok), ale generalnie ok. Widoczność do tylu nieco ograniczona (kombi) ale dzięki czujnikom cofania jest więcej niż ok
Wszystko pod ręką (brakuje mi tylko sterowania radiem z przy kierownicy ale to już nie wina auta :) tylko wyposażenia)
Tu bywa różnie generalnie słabe 4 jako, że szyby lubią parować jak jest wilgotno - klima temu zaradza, ale trzeba pamiętać, że jak się ją już włączy to trzeba na niej do końca trasy jechać bo inaczej cale auto zaparuje :)
Było by idealnie jak by kierownica była regulowana - a tak jest tylko 4. Mimo to przestrzeni jest sporo. Przy wzroście 180 cm osoba za kierowcą ciągle ma sporo miejsca na nogi, a jako, że to kombi więc linia dachu nie opada, co daje sporo miejsca nad głową
Auto wyciszone jest solidnie, ale trzeba dbać o uszczelki inaczej będzie mocno szumieć powyżej 100 km\\h.
Tu nie mam na co narzekać - w jeździe codziennej (trochę trasa trochę miasto) utrzymuje spalanie na poziomie 6.8 - 7.2. W trasie z klima (130km\\h +) 6.3 wiec całkiem nieźle
Cena / jakość - całkiem nieźle - ja za swoją astrę (kombi 1999 (rok modelowy 2000) edition 100) zapłaciłem 17000 - trochę sporo ale warto dać więcej za dobrze utrzymany egzemplarz
Jedyne co wymieniłem to alternator, który zaczął piszczeć - pracował przy tym normalnie - poprostu coś w nim piszczało - nawet po regeneracji :) Poza tym bez najmniejszych problemów. Aha zawiasy schowka po stronie pasażera lubią się łamać (delikatny plastik) ale to koszt 40 zł za nowe więc bez tragedii
Autko naprawdę bardzo niezawodne - jeżdżę nim prawie rok (20000 km) bez awarii.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 8V 75KM 55kW [l/100km]

6,9