Ocena kierowcy - Opel Astra G Kombi

Silnik 1.7 CDTI 80KM 59kW
Rok produkcji 2004
Opel Astra G Kombi 1.7 CDTI 80KM 59kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Ogólnie auto oceniam dobrze. Spokojnie można polecić na normalna jazde. Osobiście zastanowiłbym sie nad silnikem- chyba lepszy 1,7 dti lub ten 2 litrowy oczywiście diesel. Nastepne raczej nie bedzie to opel ani ford!!:) no może na vectre sie skusze z silnikiem 1,9 cdti
Jesli chodzi o sama kulture pracy to jest dobrze. Co do elastyczności to troszke słabiej- dopiero pow 2200 obr zaczyna sie wkręcać- najlepiej 3 tys obrotów i chce jechać. Pamiętajmy ze to kombi i tylko 80 KM- rekompensuje na stacjach cpn przy tankowaniu:). Co do usterek to tu jest ZLE!!! czytaj niżej
Skrzynia bardzo dobrze. wszystko elegancko wchodzi -choc czasami wsteczny sie przycina- moze do końca sprzęgła nie wduszam. Ogolnie wszystko ok.
Ogólnie prowadzi sie bardzo dobrze-troszke abs za szybko zbiera i porzy sliskiej nawierzchni jedziesz a nie hamujesz!!
Widzocznośc uważam ze jest dobraco chcesz zobaczyć to zobaczysz:) przynajmniej tak mi sie wydaje.
Wszystko pod reką. Dobra sprawa kierownica wielofunkcyjna przydaje sie. Mogła by być regulacja kierownicy przód tył.troszke fotele przy dluzszych jazdach niezbyt wygodne ale to jest klasa srednia-choc posiadam kubełkowe z regulacją...
Uważam ze jak na dieselka wszystko ok. Czasami w deszczowe dni parują szybki ale klima i raz dwa zchodzi. Więc dobrze.
Mam 187 cm i troszke w barkach i mieszcze sie. - ze tak napisze jest w sam raz. Na tylnej kanapie raczej nie jeżdze a jak juz jade to w takim stanie ze nic mi nie przeszkadza:):) choć jest tam niezbyt wiele miejsca. Ogólnie dla 4 os jest dobrze. Bagaznik jest spory. duzo sie miesci-kombi.
Jak na diesla uważam ze jest ok. Jest to mója druga astra w dieselku. Jak nawiew -klima działa na maksa to delikatnie szumi na srodkowym slupku za uchem- mi nie przeszkadza szczególnie.
Uwazam ze jest doskonała.Przy normalniej jeżdzie miasto trasa 50/50z klima oczywiscie 6 litrów ropy uważam za b.dobry wynik-jak na ta wielkośc auta. Na trasie przy predkościach do 140 z klimą 6 litrów. Przy oszczędnej jeżdzie bez klimy wiadomo mniej mysle ze 5 litrów da sie osiągnąć(ale brak przyjemności z jazdy). Przy wcześniejszym silniku DTI 75km ta sama trasa ogólnie o 0,5litra mniej ale nie w kombi. Ni polezam ciągnąc przyczepki!! Na trasie Do Berlina przy prędkości 100-120 spalił 10-11 litrów!!!!
Cena za auto 5 letnie z ekonomicznym silnikiem z bajerami ( w salonie koszt dodatkow 16500!!! koszmar) teraz na rynku stoi ok 25 tys zł. Uważam ze jest to niewielka cena za takie auto. W salonie napewno nie kupiłbym z takimi bajerami ale z 2 ręki mozna znależć za niewielkie pieniądze.
Jeśli chodzi o drobiazgi to nie przypominam sobie takowych- jedynie co mi przychodzi do glowy to zarówka h7 ale przy jeżdzie cały rok na światłach to normalne. bo i troszke klapa tylna rdzewieje przy zamku...5 letnie auto!!!
Ooo tu jest zle. Ogólnie moge sie czepic silnika więc: czujnik prędkości wałka obrotowego 450 zl( samochód gasł- diagnozoawli pompe paliwa), simeringi przy rozrzadzie ( koszt części ok 80 zl ale robota...), pekniety przewod układu chłodzenia i awaria na drodze z małym dzieckiem...wakacje. Sprawa sie zakończyla na wymianie przewodu gumowego koszt przewodu 30 zl ( sam zrobiłem. Ogólnie minusem tego jest to ze psuł sie w trasie daleko od domu i to mnie strasznie denarwuje. Jesteśmy po powaznej meskiej rozmowie i narazie odpukać jest ok:)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CDTI 80KM 59kW [l/100km]

5,6