Lista ocen Opel Astra G Kombi 2.0 DI 82KM 60kW 1998-2004 (65)

~Adam
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Ogólnie auto jest dobre i tanie w eksploatacji. Na rynku jest dużo używanych części oraz zamienników. Nigdy mnie nie zawiodło, nigdy nie stanęło w trasie a zrobiłem ponad 52 tys km. Jedynie problem z turbiną, zaworem EGR - często zapalała się kontrolka co nie ma wpływu na jazdę w tym samochodzie. Ponadto mocno rdzewiała rama silnika ale w ramach akcji serwisowej w 2010r w oplu wymienili za darmo na nową.
~Damian
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Całokształt jest doskonały auto jest piękne niezawodne ma świetne zawieszenie i jest dobrze wykonane ma niezłą dynamikę i dobrze zachowuje się na drodze,te auto nie jest tylko wyłącznie dla rodzinny
~Mirek
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Auto eksploatuję już 7 rok z różnych przyczyn. Stan licznika około 330tyś.km. Sam przejechałem około 140 tyś. I już mogę coś konkretnego powiedzieć o pojeździe. Przez te kilka lat i tym przebiegu nie obeszło się bez wydatków. Kupiony w Niemczech jak "mniemam" ze stanem licznika około 190tyś. Omówię naprawy. Wymieniłem: 2 x tarcze+klocki przód i tył, piasty przód (niepotrzebnie), przewód abs przód, linka ham ręcznego, pompę wody, termostat,...
~Paweł
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Jak na auto tej klasy i rocznika oceniam na - bardzo dobrze. Wiem, że w innych autach tej klasy można się przyczepić do wielu rzeczy, które jednak w Astrze nie występują.
~BartollG
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Mam porównanie ze Skodą Oktacią 1. Na pewno lepiej, nic nie szwankuje, leję paliwo i jadę. Przejechałem tym samochodem przez 2,5 roku 70 tyś km i nigdy mnie nie zawiódł. Na krótkich odcinkach potrafi spalić dużo, ale w trasie jest ok. Czasami brakuje mocy przy wyprzedzaniu, ale to taki silnik. Ja jestem bardzo zadowolony, no i łańcuszek rozrządu, praktycznie bezobsługowy.
~Tomasz
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
ASTRA 2.0 60kw / 82 km 376 tys km Biorąc pod uwagę przebieg mojego samochodu 376 tys km jestem z tego auta bardzo zadowolony, nigdy mnie nie zawiodła oprócz tej pompy wody ale i tak udało mi się dojechac to domu bo wyciek nie był duży a ubytek płynu był uzupełniany woda aby go nie przegrzać . Pomimo przebiegu 376 tys km auto nie miało w moich rekach żadnej poważnej usterki , pompa wtryskowa , wtryski, turbina , układ korbowy...
3,6
~now.marcin@wp.pl
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Ja nie mam z moją źle choć słyszałem mechaniorów ,którzy wiele mówili o złych silnikach ,pompach wtryskowych , nie u mnie. To co bym poprawił i mnie troszkę drażni to blacha , wyciszenie , wentylacja .Na pewno w każdym aucie jakieś mankamenty da się zauważyć tak jest i tu .Osobiście podoba mi się sylwetka silnik ,który nie pali dużo , sporo miejsca w bagażniku ,widoczność i to że jest taka zwrotna .Dodatkowo naprawdę dobre zawieszenie .
~rysiek
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
fajny samochodzik który mimo wieku dalej się podoba :)
~Kamil
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Jakbym mógł kupić nowe z tym silnikiem, to bym kupił bez zastanawiania się. Samochód nie do zajechania, a jeździłem nim już wszędzie - niejednokrotnie się i zakopując. Zawsze wyjdzie z opresji. Dużo miejsca na wszystko, ustawne auto
~kseal12
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Za całokształt mogę dać 5. Mimo, że to nie jest mój szczyt marzeń to z uwagi właśnie na brak usterek (drobnych i poważnych) jeszcze nim trochę pojeżdżę. Spalanie nie jest rewelacyjne, ale to trochę moja wina - za krótkie odcinki pokonuję i silnik się nie dogrzewa.
Opel Astra G Kombi