Ocena kierowcy - Opel Astra H GTC

Silnik 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW
Rok produkcji 2005
Opel Astra H GTC 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Cichy, ekonomiczny
Auto w moich rękach jest od 3 lat. Sprowadzałam je z Niemczech, a sprzedawca do granicy gonił. I wiedział po co, bo mój egzemplarz jest chyba niezniszczalny :)
Pracuje stosunkowo cicho, jak na swój wiek. Założyłam lpg stag i śmiga aż miło. Spadków mocy nie odczuwam, obroty nie wirują. Śmieję się, że asteroid jeździ na lpg i oleju- bierze go ciut mniej niż w książce serwisowej :)
To chyba jedyna rzecz do której mogę się przyczepić. Np wkładając wsteczny czasem słychać "dentystę". Poza tym wszystko okej, oleju w skrzyni nie zmieniłam, a może załatwiłoby to sprawę.
Prowadzi się dobrze, ze względu na wagę mogę powiedzieć, że nawet nie telepie nią podczas wiatrów na autostradach. Kierownicą nie telepie, pedały nie drżą. Nie ma się do czego przyczepić.
Mimo 13 lat na karku ruda jej jeszcze nie chwyciła, choć od 3 lat stoi pod chmurką. Lakier nie blaknie. Jedyny mankament to rysa na tylnej klapie, która była podczas zakupu, ale tak naprawdę nie idzie dalej.
Podczas niektórych zakrętów przeszkadza przedni lewy słupek. Widoczność w tylnej szybie całkiem dobra. Zawsze można wspomagać się czujnikami albo po prostu odwrócić głowę w stronę tyłu.
Dobrze zaprojektowany kokpit i bardzo czytelne zegary. Wygodne siedzenia, i wbre pozorom bardzo dużo miejsca z tyłu jak na 3 drzwiowe auto. Minus to pokrętła od klimy i drążek zmiany biegów: przy wrzuconej 5 jest ciężko zmienić nawiew.
Klima najniższa temperaturę ma 16 stopni i faktycznie w upały można zamarzać. Opcja automatycznego nawiewu działa bardzo dobrze i nie oszukuje. Podczas pracy klimy wzrasta zużycie paliwa o 0.5l
Dużo, bardzo dużo miejsca z tyłu dla pasażerów. Można spokojnie usiąść, choć może być problem z samym wejściem. Przednie fotele wygodne i komfortowe, kubelki to to nie są, ale też dobrze trzymają.
Jak na tą klasę samochodu nie ma się co przyczepić. Dobre opony i po sprawie.
Do tej pory wymieniłam rozrząd i w tym roku tuleje oraz łączniki. Poza tym: tankować gaz, lać olej i jeździć, pamiętając o odpowiedniej wymianie filtrów
Dla mnie super. Dałam trzy lata temu pieniądze za auto, które obecnie jest warte tyle samo.
Drobne usterki (łączniki, tuleje, pompa paliwa i ręczny) wyszły mnie razem z wymianą mniej niż 500 zł. Rozrząd z wymianą też coś koło tego.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW [l/100km]

7,2