Ocena kierowcy - Opel Astra H GTC

Slavo58, 10 lat temu
Silnik 1.8 ECOTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2006
Opel Astra H GTC 1.8 ECOTEC 140KM 103kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik dynamiczny i przy tym oszczędny (w miarę) fajnie sie tym autkiem zjada kilometry :)
Astra GTC 1,8 140PS - fajne autko z nutka sportowego charakteru :), przyjemnie sie tym podróżuje i pokonuje kolejne km. Na swiatłach tez jest ok :) aczkolwiek nie do tego słuzy to auto. Precyzyjnie pokonuje zakrety nawet przy wiekszych predkościach, daje wielka frajde z jazdy.
Silnik pracuje bardzo kulturalnie,cicho,równo, elastyczność na 5 biegu hmmm jeździłem dieslami do tej pory i troszkę astrze daleko do ideału aczkolwiek nie ma co narzekać bo w sumie jest ok. Przyspieszenie od 0 do 120 bardziej niż zadowalające :)
Biegi \"wbija się\" doskonale, krotki skok lewarka, bez zgrzytów i tego typu historii nawet przy wysokich wartościach obrotomierza. Aczkolwiek sportowa skrzynia to nie jest.
Jazda po zakrętach to czysta przyjemność :) choć moja astra zakuta jest w 18-stki i opony 225/40 i to tez kawał roboty robi. W mieście gdzie studzienki,dziury i koleiny występują najczęściej już tak fajnie nie jest :( ale to nie wina auta lecz stanu naszych \"ścieżek\" ładny asfalt=sama przyjemność z jazdy. Ps. polecam kretom drogę i przynajmniej 120km/h
Szybki małe stad niższa ocena ale coś za coś, albo wyglądamy przez szybę lub jak to w astrze gtc nas ogladaja :) i trudniej jestesmy dostrzegalni, to tez ma swoje plusy!!! Pały!!!
Ergonomia bez zastrzeżeń, fotel i kierownica regulowane w różnych płaszczyznach co pomaga zająć idealna pozycje za \"kołkiem\"
Miejsca z przodu pod dostatkiem no chyba ze ktoś jest zawodowym koszykarzem :) średniacy nie powinni narzekać, z tylu tez nie jest tak źle jak można się spodziewać patrząc na auto z zewnątrz. Przy moim wzroście 182 siedząc na tylnej kanapie miejsca nad głowa nie pozostaje zbyt wiele ale pozostaje co bardzo mnie zdziwiło. Auto doskonale sprawdzi się jako 2+2(dzieci)
No tu już można pomarudzić :( tragedii nie ma ale ... mogłoby być lepiej, no choćby trochę lepiej. O ile do 100km/h jest bardzo cicho to powyżej 140 zaczyna robić się nieprzyjemnie głośno. Pytanie brzmi gdzie można pojeździć szybciej niż 140km/h ???
Silnik 1,8, 140KM do wykarmienia a tu niespodzianka :) miasto 8-9l/100km trasa 6,5-7,5l/100km przy cięższej nodze może być i 14l/100km w trasie :) Auto ma na tyle zapasu mocy ze nie trzeba go nadmiernie kręcić czy katować aby dynamicznie podróżować.
Za te pieniądze naprawdę ciężko wybrać konkurenta dla Astry GTC, konkurencja na pewno jest ale urok tej wersji pozostawia ja daleko z tyłu :):):) Pozdrawiam
Oby tak dalej :) !!!
Nic się nie dzieje :)