Ocena kierowcy - Opel Astra H GTC

Bartek P., 8 lat temu
Silnik 2.0 Turbo ECOTEC 170KM 125kW
Rok produkcji 2005
Opel Astra H GTC 2.0 Turbo ECOTEC 170KM 125kW 2005-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Mimo swoich wad - waga i układ dolotowy wraz z turbo, auto zaskoczyło mnie pozytywnie. Ma odpowiednio dużo mocy, do sprawnego włączania się do ruchu, jeżdżę sam więc ma sporo miejsca i co może cieszyć - niskie spalanie jak na specyfikację auta.
Ja mam auto na gratach formy Irmscher, obniżone 0 30mm, z oponą 225. W tym zestawieniu prezentuje się znacznie lepiej od wersji cywilnej.
Daje radę jak na gabaryty auta - głównie chodzi o jego ciężar. W używanych egzemplarzach, trzeba sprawdzić stan turbiny, bo ta potrafi być problematyczna.
Wg mnie skrzynia "6", z krótkim lewarkiem i przełożeniem jest dobra>
Przód napęd, więc prowadzi się całkiem nieźle. Niestety auto jest ciężkawe, więc przy wyższych prędkościach potrafi być podsterowny.
Widoczność na przód i na boki jest okej. Gorzej trochę jest z tyłem, ze względu na małe tylne szyby i szybę od klapy bagażnika.
Generalnie jak na 10-letnie auto nic nie piszczy i nic nie skrzypi w moim aucie. Wszystko jest w miarę dobrze spasowane, a plastiki nie są aż tak twarde w dotyku.
Auto nagrzewa się w środku dość szybko,a w upalne dni z pomocą przychodzi klimatyzacja, która też działa dość sprawnie.
Ja sam do wielkoludów nie należę, więc nie narzekam. Natomiast brat, który ma ponad 185 cm wzrostu mówi,że ma problem z normalnym ustawieniem nóg na tylnej kanapie.
Poza buczeniem z wydechu nr 3( mam zmieniony na sportowy), jest cicho.
Myślałem,że cenowo będzie gorzej. Największe koszta ponosi się przy sprzęgle i np regeneracji turbiny. Za komplet hamulców na przód można zapłacić około 400 złotych - i są to hamulce sportowe.
Nie wiem jak z nowymi autami. W tym wypadku cena do jakości jest do zaakceptowania. Wiadomo - jak każde auto, tak i te ma swoje bolączki, chociaż ja na razie nie narzekam. Za używany egzemplarz dałem około 17 tys. zł.
Mnie z mniejszych usterek przytrafił się problem z tempomatem. Ale nie wpłynęło to na jazdę.
Z poważniejszych usterek natomiast miałem wyłamane łopatki w turbinie. Ale też to nie była awaria, która uziemiła moje auto.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Turbo ECOTEC 170KM 125kW [l/100km]

7,8