Ocena kierowcy - Opel Astra H Hatchback 5d

Yaro, 7 lat temu
Silnik 1.4 TWINPORT ecoFLEX 90KM 66kW
Rok produkcji 2004
Opel Astra H Hatchback 5d 1.4 TWINPORT ecoFLEX 90KM 66kW 2004-2013 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Trwałe zawieszenie - wytrzymuje trudy naszych dróg.
Ciężko znaleźć lepszy samochód w tym przedziale cenowym. Świetny układ jezdny, bezawaryjny silnik, niskie spalanie, trwałe zawieszenie, tanie i łatwo dostępne części, sporo miejsca dla kierowcy i pasażerów, nawet dla tych z tyłu i wygląd to główne zalety tego samochodu. Jeśli chodzi o wady to na pewno trzeba tutaj wspomnieć o zbyt mało jak dla mnie dynamicznym silniku. 90 koni to trochę za mało. Dopóki Astrą jedzie jedna, max dwie osoby to jest ok. Ale gdy już samochód jest załadowany to do wyprzedzania lepiej się nie zabierać. No chyba, że ktoś lubi adrenalinę :D
Bezawaryjny, elastyczny. Zaletą również jest niskie spalanie (u mnie w cyklu mieszanym 6,3l/100km według komputera). Minus to zbyt mała moc jak na tę budę. Jeśli samochodem jeździ 1 osoba o uosobieniu niezbyt sportowym to jest w 100% wystarczający. Da sie jechać w miarę dynamicznie, da się wyprzedzać. Natomiast jeśli podróżuje większa liczba osób to ten brak mocy jest mocno odczuwalny. Nie ma wtedy co myśleć o wyprzedzaniu nawet tira. A dodatkowo z włączoną klimą to już pozostaje tylko modlitwa.
Ogólnie jest ok. W moim egzemplarzu, przy wbijaniu wstecznego czasami lubi sobie zagrzytać. Reszta biegów wchodzi gładko, bez żadnych problemów.
Ogromna zaleta tego samochodu. Bardzo dobrze trzyma się drogi. Jak przyklejona.
Z przodu widoczność dobra. Z tyłu już niekoniecznie, ale bez katastrofy. Lusterka o przyzwoitej wielkości.
Mało schowków, brak miejsca na kubek. Po za tym jest ok.
Dosyć szybko się nagrzewa, klima w miarę szybko chłodzi więc wszystko w porządku. W czasie deszczu szybko parują szyby.
Dużo miejsca dla wszystkich, nawet dla tych z tyłu. Tyle samo, a nawet więcej miejsca z tyłu niż w Skodzie Octavii w wersji nadwoziowej kombi. Mam 185 cm wzrostu, siadając za sobą mam przed kolanami sporo miejsca. Wygodnie siedzi się i z przodu i z tyłu.
Do 110 km/h jest ok. Później już staje się dosyć głośno, ale znośnie. Dodatkowo w tych Astrach częstym problemem są uszkodzone uszczelki w drzwiach, więc jeszcze bardziej słychać wiatr.
Jeśli chodzi o spalanie, to przy spokojnej jeździe, według komputera, w cyklu mieszanym wynosi 6,3l/100km. Dużo części w dobrych cenach.
Ciężko znaleźć lepszy samochód w tym przedziale cenowym.
Jeżdżę Astrą około roku, zrobiłem około 20 000km i jak na razie brak jakichkolwiek usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TWINPORT ecoFLEX 90KM 66kW [l/100km]

6,4