Lista ocen Opel Astra H Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW 2006-2013 (21) - Ergonomia

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kuba
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Wszystko jest pod ręką, łatwa obsługa, ale jest parę wyjątków. Obsługa manetek przy kierownicy to tragedia. Moja żona narzekała na to rozwiązanie i nie mogła się do niego przyzwyczaić. Dodatkowo te manetki przy temperaturach ujemnych miały problemy z działaniem (kierunkowskaz działał po 2-3 próbach uruchomienia). Podobno dużo użytkowników ma z tym problem. Fotele są twarde, ale dość wygodne. W fotelu pasażera był jakiś defekt - na siedzisku...
~b3rs_pl
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Ergonomia do przyjęcia, brakuje mi pełniejszej obsługi BC z kierownicy (nie można wywołać opcji, zatrzymać odtwarzania itp.). Czasem niestety muszę oderwać wzrok od jezdni, żeby coś włączyć czy przełączyć. Zawieszenie jest w miarę wysokie i bardzo solidne. Jest też dość sztywne. Brakuje mi trochę informacji na wyświetlaczu takich, jak informacje o klimatyzacji i dmuchawie, ale może być to związane z tym, że wymieniłem fabryczny wyświetlacz...
~paul-m.
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
nie jest źle ale w auta koncernu VAG są lepiej dopracowane, w astrze trochę trwa uczenie się, o kierunkowskazach napisano już dużo więc nie będę się powtarzał- jako tako je opanowałem po 2 miesiącach, żeby móc schować drobiazgi dokupiłem podłokietnik co było niestety równoważne z utratą m-ca na butelkę, jednym słowem trzeba kombinować; za nisko sterowanie wentylacją,nawiewami i klimą ;trochę sytuację ratuje wyświetlacz i sterowanie z...
~robert_gze
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Wszystko jest pod ręką lub w jej zasięgu. Dużo przycisków to akurat plus, bo nie trzeba niczego szukać w menu czy czymś takim. Podobają mi się specyficzne manetki (kierunkowskazy czy wycieraczki). Na dłuższych trasach fotele przestają być wygodne, brakuje podłokietnika i regulacji fotela w lędźwiach. Jednak nie jest to auto do długich tras, od tego były Omegi, Vectry czy Insignie :)
~rutecki4
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Najwiekszym minusem auta jest brak schowkow, nie ma miejsca na telefon czy drobne do parkomatu. Wymagajace przyzwyczajenia dzwigienki kierunkowskazow i denerwujaco glupie w obsludze wycieraczki, brak podlokietnika, brak uchwytow na kubki z przodu, idealnie czytelne zegary, wygodny w obsludze panel klimatyzacji i radia, bardzo latwo znalezc swietna pozycje za kierownica.
~Civic
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Poprawnie, typowo dla niemieckich aut, chociaż nie obyło się bez irytujących wpadek: kierunkowskazy wymagające przyzwyczajenia, za nisko położone sterowanie wentylacją, malutkie przyciski na konsoli środkowej wymagające ich szukania. Całkiem wygodne fotele, nie powodują zmęczenia przy dalszych trasach.
~Gary
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Bez zastrzeżeń i fajerwerków. Inaczej prostota jak budowa cepa. Dla mnie podstawą jest sterowanie radia z kierownicy. Prawda jest taka, że na trasie \"miesza\" się w tych przyciskach sporo. Im więcej \"gości\" na pokładzie tym więcej mają roboty przyciski do przełączania stacji.
~PaulHopp
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Jeśli chcesz przewieźć szafkę teściowej lub kobieta wyrzuciła Cię z domu, to auto jest dla Ciebie. Zmieści prawie wszystko, można się w nim wygodnie przespać (testowałem), a dzięki wyjątkowo wygodnym fotelom tyłek nie boli nawet po 700 km w trasie.
~aida 36
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
świetnie rozmieszczone wskaźniki i przełączniki, czytelne, możliwość dostosowania jasności do warunków, brawo!siedzenia przednie super wygodne co w dalszej trasie ma ogromnie pozytywny wpływ, regulacja miejsca dla kierowcy również super, pomyślano o wszystkim
Dziennik kosztów dla Opel Astra H Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
7,8
8,9
~Hendrix89
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Widać, wiek projektu deski, ale dalej jest świetnie. Szkoda, tylko, że wyłączanie klimy (elektroniczna) jest dosyć pokręcone. Ale 99% kierowców (w tym ja) i tak elektronicznej klimy nie wyłącza, bo sama się odłącza przy wyprzedzaniu, także jest ok.
Opel Astra H Hatchback 5d