Lista ocen Opel Astra H Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW 2006-2013 (28) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Przemek
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Opel Astra H 1.6 16V 115KM 2008r. Instalacja Gazowa firmy STAG ze sterownikiem STAG-4 Q-Box, wtryski HANA H2000. Opony wielosezonowe 205/55 R16. Spalanie w mojej Astrze uważam za rewelacyjne. Co ciekawe, przy mojej instalacji gazowej nie zmienia się znacząco spalanie w porównaniu do zużycia benzyny - zużycie na LPG w stosunku do PB wzrasta może o 0,2-0,3litra. Jeżdząc dosyć ekonomicznie na trasie, przy prędkości 90km/h potrafi zejść do 6...
~robert_gze
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Po 5 latach samochodu i 4 latach mojego nim jeżdżenia mogę powiedzieć, ze nie są wysokie. Przeglądy mieszczą się w 700 zł. Chyba, że akurat trafi się wymiana czegoś dodatkowego poza filtrami i olejem np świece (ok 200 zł). Teraz będę wymieniał klocki hamulcowe (przy przebiegu ok. 93 tys. km). Jeżeli chodzi o spalanie to da się (jeżdżąc super eco) osiągnąć te z katalogu. Przy normalnej, ale nie bardzo dynamicznej jeździe wychodzi mi 7,2/100km...
~Hendrix89
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Nie jest źle. Pali więcej niż obiecane, ale ja ruszam dynamicznie i bujam obroty nieraz i pod odcięcie. Spalanie 7,6 było na dystansie od Sanoka do Sosnowca, ok. 1,5 h w korku i wolna jazda połączona z redukcją nieraz o 2 biegi do wyprzedzenia kilku samochodów. Dynamiczna jazda na szybkich trasach połączona z korkami miejskimi, itp jest jednak okupiona spalaniem na poziomie 12 litrów.
~WojciechŁuk
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Spalanie w tak małym i ponoć ekonomicznym silniku to masakra. Codziennie jeździłem do pracy ok. 30 kilometrów, z czego prawie połowę autostradą, a resztę w mieście. Jadąc po autostradzie na emeryta - ok. 80 km/h - oraz w miarę spokojnie po mieście (bo tym rzęchem dynamicznie się jeździć nie da) osiągałem spalanie rzędu 10 litrów! W nowoczesnym silniku! Okropne.
~aida 36
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
początkowo auto pochłaniało paliwo w zastraszającym tempie, teraz już jest ok, porównując spalanie po mieście corsy 1,4i a astry jest naprawdę nieznaczna różnica a komfort...bez słów,w trasie to astra wygrywa a jednak dziwne...silnik większy, mocniejszy, a pali mniej niż poprzedni opel,niewiele ale zawsze,oczywiście jeśli nie \"popędzę\' koni:)))ale tak się czasem nie da,norma
~Bartek
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Spore spalanie jak na generowaną moc, a ponadto duża awaria silnika, która nie powinna mieć miejsca. Kilka pomniejszych wycieków, których naprawy tez można liczyć w tysiącach złotych. Brak jakichkolwiek czujników np. przy wycieku płynu chłodniczego, co mogło skończyć się zatarciem silnika.
~Gary
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Minimalne spalanie - proszę bardzo. Pchamy samochód na sporą górę - np. Równicę czyli osiągamy wynik 0 w dół jedziemy na 3 biegu lub 2-gim oszczędzając hamulce i nasz wynik jest zbliżony to tego podanego przez producenta. Prawda taka, że katalog kłamie i to sporo. Oj kłamczuszki kłamczuszki.
~b3rs_pl
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Części może nie są najtańsze ale za to auto ani razu mi się jeszcze nie zepsuło. Spalanie jest w miarę dobre jak na samochód sprzed 9 lat. Przez 3 lata użytkowania musiałem wymienić akumulator, świece, przednie amortyzatory i tylne tarcze hamulcowe. Nie najgorzej...
~HEINEKEN-2004
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Spalanie - jak zwykle dużo można by bylo pisać i gadać. Nie jest to diesel więc trzeba sobie od razu założyć jeżeli chcemy jeździć dynamicznie to ósemka będzie naszą ulubioną cyfrą, jeżeli lubimy spokojną jazdę to bez problemu trafimy w szóstkę;)
~Kuba
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Średnie spalanie paliwa to około 8,5 l/100km (długa trasa 7-7.5l, miasto koło 10l/100km). Koszty części chyba jedne z tańszych, ale trzeba ich sporo. Ubezpieczenie - pakiet OC/AC to koszt 1800 zł przy zniżkach 60%.
Opel Astra H Hatchback 5d