Lista ocen Opel Astra H Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW 2006-2013 (24) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kuba
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Tutaj już tak dobrze nie jest. Po zakupie auta skrzynia biegów pracowała bardzo ciężko, a próba wrzucenia wstecznego biegu kończyła się zgrzytnięciem. Dodatkowo był wyciek spod uszczelki miski olejowej. Spuściłem stary olej (było go za mało), wymieniłem uszczelkę wlałem nowy olej (około 1,5l oryginalnego oleju GM) oraz przesmarowałem mechanizmy wybieraka skrzyni biegów. Po tej naprawie wyciek został zlikwidowany. Skrzynia biegów rzadziej...
~Civic
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Chyba najsłabszy element tego auta. Toporna, długie przełożenia, biegi wchodzą ciężko, przed włączeniem wstecznego po postoju zawsze trzeba najpierw wcisnąć i puścić sprzęgło. Próba włączenia wstecznego od razu za pierwszym razem, zawsze powoduje zgrzyt. Nie ma porównania do skrzyń w większości aut japońskich czy francuskich, które są o niebo lepsze.
~robert_gze
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
W zasadzie tutaj mam największe zastrzeżenia. Wsteczny chrupie od nowości. Zgłaszałem to w ASO - nic nie znaleźli. Czytając na forach -TTTM... Jedynka wchodzi ciężko, reszta w miarę ok. Nie ma 6-ego biegu, więc przy prędkościach autostradowych jest głośno, a i spalanie wyższe bo przy 140 km/h na ostatnim biegu mamy 4000 obrotów.
~Hendrix89
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Świetnie się biegi wrzuca, perfekcyjnie zestopniowane, wcześniej myślałem, że w VW biegi wchodzą najlepiej, jednak dziś twierdzę, że w Astrze, biegi wchodzą bardziej sportowo. Jedyny minus to tylko 5 biegów, chociaż nie wiem, czy 6 biegów przy 116 koniach w benzynie, by zdało egzamin :P
~dzidek
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
skrzynia mi się nie za bardzo podoba poza tym, że ma tylko 5 biegów (brakuje mi bardzo szóstki)to mało precyzyjnie wchodzi 3. przy wrzucaniu wstecznego trzeba odczekać te 3 sekundy bo inaczej będzie nieprzyjemny dźwięk.
~nigdy więcej opla
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
To dopiero masakra, chyba lepsza to w polonezie była skrzynia, 20 letnie BMW ma lepsze skrzynie, ba nawet toyota ma lepszą skrzynie, ciągłe zacięcia zgrzyty na wstecznym i jedynce, serwis mówi \"ten typ tak ma\"
~PaulHopp
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Skrzynia raczej ok, choć mimo dwukrotnej wymiany sprzęgła i delikatnego użytkowania zdarza się jej szarpnąć i rzęzić przy wrzucaniu wstecznego. Po 170 tyś przebiegu skrzynia do regeneracji.
~MarkusKG
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Skrzynia 5-cio biegowa, z dobrym przełożeniem. (Jeździłem RENAULT FLUENCE i tam jest tragicznie krótkie przełożenie). Biegi wskakują gładko z lekkim klikiem, tylko wsteczny czasami zgrzyta.
~HEINEKEN-2004
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Generalnie OK, chociaż czasem cos zachaczy, wsteczny zastrajkuje, ale ogólnie jest całkiem dobrze. Przełożenia pracują w sumie dosyć sprawnie.
~Gary
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Skrzynia pracuje poprawnie. Brakuje jedynie 6-go biegu. Jeździłem wcześniej wszystkimi generacjami astry i co model widać znaczną poprawę.
Opel Astra H Hatchback 5d