Ocena kierowcy - Opel Astra H Hatchback 5d

Andrzej, 8 lat temu
Silnik 1.3 CDTI ecoFLEX 90KM 66kW
Rok produkcji 2007
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Astra H Hatchback 5d 1.3 CDTI ecoFLEX 90KM 66kW 2005-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Zanim zakupiłem auto miałem duże obawy czy silnik 1.3 nie będzie za słaby do kompaktu, ale obawy zostały rozwiane przez sprzedawcę po jeździe próbnej samochodem demonstracyjnym.
Auto idealne jako miejski kompakt. Jak czytam opinie silnik 1.3 to za mały do takiego auta to mam jedno wrażenie taka osoba nie jeździła tym autem. Zakupiłem auto w 2007 roku i przez cały okres nie miałem większych problemów. W tym okresie wymieniłem tarcze hamulcowe i amortyzatory oraz po 6 latach eksploatacji zawór EGR. Szkoda, że obecnie nie można kupić juz astry z tym sinikiem. Ciągle jestem straszony przez osoby zdaniem "Zobaczysz jak panie Ci dwumas". Mam na to jedną odpowiedź "aby coś się uszkodziło musiałbym to najpierw mieć". Ten model koła dwumasowego nie posiada jak i również filtra cząstek stałych DPF. Ogólnie ta Astra jest wygodna. Tylna kanapa na której podróżuje najczęściej żona również jest uważana za wygodną co w nowszych modelach astry już nie jest tak wykonane. Auto posiada dobra widoczność jak i również skręt
Silnik 1.3 całkowicie wystarcz, jeżeli się przestrzega przepisów ruchu drogowego. Na autostradzie 140, poza terenem zabudowanym 90 lub 100 a w mieście 50. Turbodziura jest wyczuwalna poniżej 1500 obr/min, ale trzeba sie nauczyć jeździć i utrzymywać obroty powyżej 1700 jak sie chce przyspieszać. Natomiast spalanie kilkukrotnie udało mi sie uzyskać na poziomie 4.0 l/100 km ale był warunek zachodnie autostrady i olej napędowy na również tankowany w niemczech. na polskich autostradach i polskim paliwie minimalne spalanie to 4,4 l/100km. W codziennej jeździe utrzymuje się średnie spalanie na poziomie 5l. Auto użytkowane w aglomeracji śląskiej.
Biegi zmienia się precyzyjnie. natomiast w spokojniej jeździe po mieście można utrzymywać bieg 4. W przypadku gdy chciałbym przyspieszyć z 50 km/h zawsze zmieniam na 3. aby ten manewr był dynamiczny. inaczej nadziałbym się na turbodziurę. przyspieszanie na drogach szybkiego ruchu od 100km/h jest w miarę dynamiczne
Zawieszenie jest w miarę miękkie i dobrze wybiera nierówności, co skutkuje przechyłami na zakrętach. Przyzwyczajenie do przechyłów i pewność zachowania w zakręcie niweluje mi tę niedogodność.
Jak na kompakt widoczność bardzo dobra.
Jadą astra ze sterowaniem w kierownicy wiem że wszystko mam tam gdzie potrzebuje.
Auto nagrzewa się w miarę szybko. Nigdy jeszcze nie potrzebowałem podgrzewanych foteli i koła kierownicy (kierownica obszyta skórą). Natomiast klimatyzacja automatyczna dobrze się sprawdza w naszym klimacie. Jeden raz jak jechałem do Rzymu w lato klimatyzacja niestety nie była wystarczająca. Nie była w stanie ochłodzić wnętrza pojazdu poniżej 27C, ale to przy upale powyżej 40C na autostradzie.
Auto jak na kompakt posiada wystarczająca ilość miejsca. Znam oczywiście auta o większej przestrzenie dla kierowcy i pasażera.
Mając porównanie do astry z silnikiem 1.6 benzyna i 1.7 diesel to Moja astra z 1.3 jest najcichsza wewnątrz.
Części do astry w miarę tanie biorąc pod uwagę, że zawsze do wymiany klocków czy też amortyzatorów zakupywałem najlepsze części czyli Monroe i Ate
Jeżeli byłby taki sam model do kupienia w salonie nowy. brałbym. niestety takich diesli bez DPF się już nie robi.
Nic mnie nie zawiodło. Przeglądy w ASO wykonywałem zgodnie z harmonogramem.
brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.3 CDTI ecoFLEX 90KM 66kW [l/100km]