Ocena kierowcy - Opel Astra H Hatchback 5d

Andrzej, 5 lat temu
Silnik 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Rok produkcji 2007
Opel Astra H Hatchback 5d 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW 2004-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Dość elastyczny i małe spalanie- czego chcieć więcej w mieście?
Do miasta i na średniej długości trasy auto naprawdę dobrze się sprawuje, w swoim segmencie i cenie- konkurencja dla Golfa V i Focusa w Hatchback’u.
Do 130 km/h nawet elastyczny, od załączenia turbiny( około 1700/1800 RPM) dość sprawny, powyżej 140 km/h jest dość głośno, ale kto jeździ z taką prędkością po Polsce ;)
Jest trochę chrobotu, potrzebuje rozgrzania, ale przy takim przebiegu( prawie 230 tys) jest dostatecznie dobra.
Nie mam nic do zarzucenia, trochę dziadkowy, ale jest ani twardy ani kanapowy-daje radę
Ocynku brak, ale rdzy również
Z przodu dobrze, niestety słupki C grube i słaba widoczność przez małą tylną szybę
Konsola raczej intuicyjna, ale na pewno nie od razu. Fotele dość twarde, ale też nie w tym „sportowym” znaczeniu. Do 500 kilometrów plecy nie dają o sobie znać
Klima działa bardzo szybko, ogrzewanie też praktycznie momentalnie zaczyna działać
Przy 180 cm wzrostu i komfortowym ustawieniu fotela(niezbyt nisko, nie za wysoko) jestem w stanie za sobą usiąść i przed kolanami nie mam twardego plastiku-to na pewno na plus
Diesel daje o sobie znać, zarówno w lecie jak i w zimie, w tym aspekcie konstruktorzy się nie popisali. Na autostradzie i prędkości 120-130 km/h słychać jedynie radio i lekki wiaterek przy lusterkach bocznych
Jak na swój segment części tanie, dwumasa i EGR kosztują jednak więcej niż u konkurencji
Za 12 tys można kupić w tym roku(2018) auto z pewnym przebiegiem, z polskiego salonu i z fajnym wyposażeniem- polecam każdemu kto się zastanawia nad tym silnikiem w tej właśnie budzie
Brak
Brak, wymieniane części typowo eksploatacyjne- nie zrójnowaly mi portfela ani nie zszargały nerwów ;)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW [l/100km]

5,6