Ocena kierowcy - Opel Astra H Kombi

Rok produkcji 2006
Opel Astra H Kombi 1.4 TWINPORT ecoFLEX 90KM 66kW 2004-2013 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Dla mnie ideał
Układ elektryczny : Czasami problem z immobilizerem
Bałem się kupić Astrę ze względu na opinie jakie słyszałem (biorą olej, korodują itp.) Po zakupie pozytywne zaskoczenie: silnik działa sprawnie, między przeglądami oleju nie dolewam (przejechane 230 tyś), Wcześniej jeździłem Focusem mk2 który po 10 latach korodował, Astra ma 16 lat i trzyma się ok. Pancerne, świetnie zestrojone zawieszenie projektowane chyba na polskie drogi. Spalanie na niespotykanie niskim poziomie. Codzienne dojazdy do pracy ok 15 miasto (Warszawa, czasem korki) + 15km trasa wychodzi 7,5l gazu + ok 1.5l benzyny na 100km Nie przekroczyłem nigdy 9l gazu/100km Jedynie czego brakuje w tym aucie to przyśpieszenie i uchwyt na kubek. Astra też jest lepiej wyciszona od Focusa. Polecam Astrę osobom szukającym ekonomicznego w miarę niezawodnego, pakownego auta.
Dobrze działa z lpg, przyjemny dźwięk, małe spalanie. Niskie koszty serwisu. Minus to słaba odma ale to przypadłość większości starszych opli.
Trwała, zestrojona raczej do miasta, w trasie brakuje 6 biegu. Na 5 przy 3tyś obr. jedziemy 100km/h Na autostradzie przy 130km/h mamy 4tyś obr. i jest już głośno.
Dla mnie wzór dla innych aut pod względem zawieszenia. Precyzją prowadzenia nie ustępuje Focusowi a przebija go trwałością. Tego zawieszenia chyba nie da się zepsuć.
Bez większych wad. Dobrze się prezentuje pomimo 16 lat. Trwałe zabezpieczenie antykorozyjne, Bagażnik w kombi pojemny.
Brakuje uchwytu na kubek.
Klima i ogrzewanie działają sprawnie,
Na swoją klasę jest ok. Przy prędkości powyżej 110 km/h robi się głośno
To chyba jedno z najtańszych aut w eksploatacji. Małe spalanie, ceny serwisu na normalnym poziomie, mnóstwo zamienników i zna go każdy mechanik.
Ogromnym plusem jest to że można znaleźć zadbany nie dobity egzemplarz w dobrej cenie nawet wśród starszych roczników.
Zdarzają drobne usterki, najczęściej z elektryką. Z większością można poradzić sobie samemu.
Zrobiłem tym autem ponad 70tyś i nie zdarzyła się żadna poważna awaria.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TWINPORT ecoFLEX 90KM 66kW [l/100km]

7,6