Ocena kierowcy - Opel Astra H Kombi

Rok produkcji 2004
Okres użytkowania: 5 lat
Opel Astra H Kombi 1.4 TWINPORT ecoFLEX 90KM 66kW 2004-2013 - Oceń swoje auto
Inne : Trwałość
Inne : 2 lata swiecił mi się check z bledem sondy / zlego paliwa, ale to mechanicy nie umieli znaleść że wina serwa hamulca :-)
Jestem bardzo zadowolony, auto ma prawie 17 lat u mnie ponad 5, ogolnie to bardzo wygodne acz troche za głośne na autostradzie powyżej 110 juz sie ciezko jedzie w tym halasie. Podobnie jest z prowadzeniem do 120~ jest fajnie pozniej juz tak sobie, autem troche rzuca przy wiekszych predkosciach i czuc pewna niestabilnosc, ale moze to moj egzemplarz, bo czytalelem ze niektorzy i 150+ tym jezdza i uwazaja ze jest wporzo. Ogólnie nie bylo jakichs wiekszych napraw poza kompresorem i serwo hamulca, no zdarza sie szczegolnie kompresor przy tym czasie eksploatacji (dodam ze mam klime w najwyzszej wersji automatyczna / klimatornik). Jakbym miał cofnac sie w czasie i znowu kupować auto to wybrał bym to samo bo cena / jakośc wg mnie na piatkę z lekkim minusem (za to prowadzenie i hałas). Silnik 16 zaworowy lubi wysokie obroty, trzeba przywyknac albo poprostu zrozumiec jak to dziala, wg mnie kultura jazdy duzo lepsza niz w silnikach 8 zaworowych, niestety brakuje nieco mocy przy pełnym obciazeniu + wlaczonej klimatyzacji, czyli z 2 razy w roku jak jade w trase z rodzina ;)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TWINPORT ecoFLEX 90KM 66kW [l/100km]

Opel Astra H Kombi