Ocena kierowcy - Opel Astra H Kombi

Silnik 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Rok produkcji 2007
Okres użytkowania: 5 lat
Opel Astra H Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW 2006-2013 - Oceń swoje auto
Inne : Brak uciążliwych usterek, bezproblemowa, niezawodna jazda przez ponad 5 lat.
Inne : Brak uciążliwych usterek
Ogólnie jestem b. zadowolony z tego modelu opla, gdyż przez ponad 5 lat użytkowania nie spotkała mnie żadna przykra niespodzianka. Zakupiony w 01. 2013 przy 112.000 km w Holandii gdzie mieszkam. Obecnie 07.2018 na liczniku 242.000km. (24.000km/ rok) Problemy z sinikiem zaczęły się przy ok. 230.000km. W związku z tym iż jest to moja 3-cia astra z rzędu (wcześniej 1,2) pozwolę sobie na stwierdzenie iż model Astra jest to super samochód do ok. 230.000 km gdyż póżniej zaczynają się problemy z silnikiem i podzespołami i jak do tej granicy 230.000 km wszystko było super, tak po przekroczeniu otworzył się worek z problemami. Samochód typowo rodzinny. W miarę pojemny bagażnik- 490 litrów.
Bezproblemowy do ok. 230.000km, po przekroczeniu tej granicy rozwiązał się worek z problemami zarówno elektryka jak i mechanika pomimo kontroli corocznych w warsztacie.
Bez zarzutu
bez zarzutu
Żadnych śladów rdzy itp. Auto ma już ponad 11 lat. Natomiast auto jezdzi po drogach Holandii gdzie jest łagodna zima i znakomite drogi.
bez zarzutu
Nie zwróciłem szczególnej uwagi, natomiast uśredniając, na felgach 17tkach pali ok. 7,5 w mieszanym.
Długi okres nagrzewania
dla osoby o wzroscie ok. 2metrów za kółkiem, pasazer z tyłu nie ma miejsca, ale to chyba normalne w większości aut;-)
bez zarzutów
Koszty utrzymania, pomijając podstawę (ubezpieczenie, paliwo, regularne wymiany np. oleju, wymianę opon) , są niezauważalne do 230.000tyś km;-)
Z pełną odpowiedzialnością uważam, że był to mój b. dobry wybór.
Przez ponad 5 lat użytkowania, poza podstawowymi okresowymi wymianami części itp., nie przypominam sobie, żeby auto miało jakieś drobne usterki.
Problem zaczął się przy ok. 230.000 km. Nie będę opisywał szczegółów , ponieważ rozwiązał się worek z problemami- z jednej strony stan silnika jest b. zły, mnóstwo nagaru (olej wymieniany średnio co 15tyś!), przeciekające uszczelki, problemy z elektryką. Zalecenie: Sprzedaż auta, gdyż jedyne co to będę już do niego dokładał.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 ECOTEC 115KM 85kW [l/100km]

7,7