Lista ocen Opel Astra H Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW 2006-2013 (22) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~andy85@gazeta.pl
Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Średnie spalanie wyliczone dość dokładnie wynosi 7,45 l/100km. Jazda 1/4 miasto, większość trasa. Jeżdżę dynamicznie, chociaż oszczędnie (wbrew pozorom możne te sprzeczności pogodzić), raczej ja wyprzedzam, wyprzedzany jestem rzadko. Biorąc pod uwagę sposób jazdy i pracującą klimę, to spalanie uważam za bardzo dobre. Niedrogie przeglądy. Znajomi jeżdżący japończykami, skodami itp. płacą nieraz prawie dwukrotnie więcej.
~Lolkosia
Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Póki co moje wydatki to najczęściej tylko paliwo i myjnia :^) Obowiązkowe wymiany filtrów, oleju, płynów, wycieraczek itp .. jak w każdym samochodzie. Części nie są drogie do opla z tego co mi wiadomo :D. Większy wydatek jaki miałam to rozrząd ale nie szarpnęło mnie to szczególnie po kieszeni. Na razie wydaję na "widzimisię" czyli pokrowce, sprzęt audio, kosmetyki do dbania o moją Jolę. Spalanie też ok.
~schwyntzu@wp.pl
Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
serwis opla do drogich nie należy (przeglądy co 50 000km), ale zużycie paliwa to porażka. Wiem, że to benzyna 115KM, ale 8,2 w trasie przy jeździe do 100km/h to porażka (nubira mojego ojca w tej samej pojemności spala 6,5). W mieście bak 50L nie starcza na przejechanie 500km. Może bez klimy było by trochę lepiej - ale po co ją wyłączczać w lecie jak jest na wyposażeniu samochodu.
~pil
Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
No i tu moim zdaniem nie jest kolorowo. Nie ma mowy jak inni piszą że spali 7l(ludzie oszukują samych siebie chyba). W W-wie przy normalnej jeździe 9L na bank. Jak się przyciśnie to i 9,5-10 wypije. Trasa autostrada-140-160km/h w/g komputera 8,7 L. Może przy 90 km/h i stałej prędkości spali te 7L. No ale jechać po autostradzie 90km/h przez 3 godz.-lipa.
~MaQ
Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Nie jest żle, ale ostrzegam kolegów myślących ze to oszczędne auto. 10 litrów na mieście to norma focus mk2 1,6 dla porónania 11 litrów. Nie pozwólcie sobie wmówić dilerom ze da sie nim przejechać w meście spalając 7 litrów to bajki takie spalanie uzyskacie tylko na trasie. A ceny serwisowania w oplu bezwzględnie tańsze niż w innych markach.
~arka3
Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Warszawskie korki około 9-10 litrów Autostrada (130-150km/h) 9-11 l/100 Trasa Zakopane - Warszawa (przez Radom) 90-120km/h - 7,4 l/100km Napraw jeszcze nie było, trzeba szukać promocji w ASO na przeglądy. (Wymiana oleju 189zł)
~LPL
Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Tutaj trudno coś mi narazie powiedzieć z uwagi na niewielką liczbe przejechanych km. Obecnie spalanie na poziomie 7-8 l/100km głównie w cyklu mieszanym. Prawdopodobnie obniży sie o około 0.5 - 1l po dotarciu.
~tom_autocentrum
Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Na tą chwilę doskonale. Co 15tys wymieniam wszystkie filtry. Ze względu na instalację gazową wymagana też okresowa wymiana świec. Żarówki często raczej się nie przepalają.
~StanAd.
Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Moja ocena tej pozycji nie będzie wiarygodna bo mam dosyć ciężka nogę i lubię jak Asterka dostaje fajnego gangu spod maski. Ale 1600-setki innych marek jakie miałem chlały mi to samo.
~Joanna
Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
ciągłe naprawy, cały układ wydechowy do wymiany, klimatyzacja do zrobienia, kolektor do wymiany, światła do zrobienia ponieważ przepalały się żarówki, itp itd
Opel Astra H Kombi