Lista ocen Opel Astra H Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW 2006-2013 (21) - Silnik

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Beskidus
Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Auto kupiłem przy przebiegu 128 tyś,był to egzemplarz poleasingowy,mimo to zdecydowałem się i nie żałuje. Samochód miał wiarygodną książkę serwisową.Szukałem silnika benzynowego 1.6 lub 1.4, ponieważ nie zamierzałem oszczędności uzyskanych na niskim spalaniu diesla wydać na ewentualne drogie naprawy takiej jednostki napędowej,więc silnik diesel nie wchodził w grę.
~MaQ
Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Silnik zbiera się bardzo dobrze. Nie należy słuchać opinii, że 1,6 do tego kombi to za mało przy masie niewiele ponad 1,2 tony wystarczy. Przy obrotach powyżej 3500 bardzo dynamiczny nawet przy obładowaniu. Klimatyzacja zabiera sporo mocy nie da się temu zaprzeczyć ale nawet wtedy nie jest żle. 1.8 w porównaniu wypadł niewiele lepiej poza spalaniem o 2 litry wiekszym.
~StanAd.
Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Na start ze świateł rewelacji nie ma. Po prostu to zwykła 1600-setka która musi pociągnąć 1,5 tony. Natomiast powyżej 80 km/h na 4 i 5 biegu silniczek pokazuje co potrafi. A potrafi sporo. Nie ma problemu szybciutko dojść do 180 km/h. A pójdzie i więcej.I wcale nie jest najgłośniej przy tej prędkości.
~schwyntzu@wp.pl
Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Wcześniej jeździłem dieslem skody, więc w porównaniu z TDI benzynowy silnik Opla pracuje cicho i przyjemnie. Na biegu jałowym praktycznie go nie słychać, wchodząc na obroty brzmi przyjemnie. Elastyka całkiem niezła, osiągi również przyzwoite w stosunku do masy i pojemności. Udany silnik.
~arka3
Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Silnik pracuje równo i dosyć cicho, ładnie wkręca się na obroty. Jednak żeby wycisnąć z niego coś więcej trzeba szukać mocy powyżej 4 tys. obrotów. Na włączonej klimatyzacji ucieka mu około 20-30% mocy, w trasie jest ok, ale podczas ruszania z pod świateł czuć to wyraźnie.
~LPL
Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Nie powala na kolana, ale nie ma tragedii. Silnik benzynowy w nowym samochodzie pracuje jak kulturalny diesel ;] Zastanawiałem sie czy sprzedawca wydał mi odpowiedni egzemplarz. Elastycznosć silnika jest OK. Przyśpieszenie 12s mogłoby być krótsze (10s?)
~Lolkosia
Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Silnik mimo, że nie za duży to daje radę. Pracuje cicho i równo. Jak chce się depnąć na autostradzie to 220 poleci ale serce boli jak się patrzy na spalanie :D. Żadnych awarii jak do tej pory. Jestem zadowolona.
~ljastrzab
Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Nigdy nie było problemów. Rozrząd wymieniany dwukrotnie po 100tyśkm i 165tys km. Silnik powyżej 3 tys. /ob. całkiem żwawy, da się wyprzedzać, choć redukcja do 4 biegu zdecydowanie wskazana.
~mgdomesticus@interia.pl
Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
kultura pracy silnika dobra, elastyczność słaba , przy niskich obrotach potrafi szarpać . tylko jazda na dużych obrotach.Przy włączonej klimie tragedia, jakby ktoś go na linie trzymał.
Dziennik kosztów dla Opel Astra H Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
8,4
~Tomek86
Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Bezproblemowy do ok. 230.000km, po przekroczeniu tej granicy rozwiązał się worek z problemami zarówno elektryka jak i mechanika pomimo kontroli corocznych w warsztacie.
Opel Astra H Kombi