Lista ocen Opel Astra H Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW 2006-2013 (22) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~LPL
Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Jeździłęm kilkoma różnymi samochodami również nowymi i ogólny mój wniosek jest taki, że skrzynia sie wyrabia z czasem. Płynność wbijania biegów ilość potrzebnej do tego siły powinna zmaleć. Niemniej jednak trzeba powiedzieć, że dość topornie wbija sie biegi w nowej AIII. W modelu testowym, którym miałem okazję jeździć sprawność działania drążka była lepsza, także jestem dobrej myśli. Osoby o niższym wzroście, przysuwający fotel bliżej...
~pil
Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Przeciętnie, u mnie czasami haczy jedynka. Minął rok i jeszcze nie wpadłem na \"genialny\" pomysł jak wrzucać jedynkę. Robi co chce raz bez problemów, raz haczy- denerwujący fakt. Generalnie, skrzynia jak skrzynia bez cudów.
~andy85@gazeta.pl
Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Nieraz mam wrażenie jakby lewarek ledwie zahaczał bieg, bo przy wysprzęgleniu wyskakuje na luz po lekkim dotknięciu lewara. Staram się wkładać biegi do oporu i nie wiem czy to moja wina, czy ten typ tak ma, czy to jest jakiś feler.
~Krzysztof
Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Dałbym pięć gwiazdek gdyby nie czujniki do Automatu w łożyskach poza tym skrzynia całkiem ładnie chodzi jak zwykły manual ze zmieniarką bo obok automatu to to może na półce leżało :)
~Marek
Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Po wymianie oleju w skrzyni nawet mechanicy w Aso nie wiedzieli jak wyregulować mi skrzynie do poziomu serwis. 2ka wchodzila bardzo opornie. Reszta względnie dobrze.
~schwyntzu@wp.pl
Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Jest OK. ale nic specjalnego. W porównaniu z koncernem VW jest wolna i mniej precyzyjna. Raz na jakiś czas haczy przy 1szym i wstecznym biegu. Taka sobie ta skrzynia.
~StanAd.
Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
1,2,3 tylko do spokojnego ruszania. Natomiast na 4 biegu idzie jak diabli. Na 5-teczce elastyczność i przyśpieszenie wręcz świetne jak na zwykłą 1600 - setkę.
~arka3
Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Dla mnie za sztywna i za bardzo precyzyjna, trzeba dokładnie wbijać wsteczny po potrafi zgrzytnąć... Po za tym przełożenia dobrze dobrane.
~MaQ
Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Ne mam zastrzeżeń. Czasami przy redukcji na jedynkę trzeba sprzęgło do dechy, bo może zazgrzytać w razie niedociśnięcia. Ale poza tym brak uwag.
~Janusz
Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Jak na nowy samochód to parę razy zaskoczyła mnie negatywnie. Kilkarotnie \"haczyła\", szczególnie wsteczny i zgrzyt był brdzo nieprzyjemny.
Opel Astra H Kombi