Ocena kierowcy - Opel Astra H Kombi

little, 15 lat temu
Silnik 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Rok produkcji 2006
Opel Astra H Kombi 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW 2004-2013 - Oceń swoje auto
Oceniam w dziale 120 KM choć jeżdżę wersją 1,9 - 101 KM. Dla mnie jest wystarczający tym bardziej że przesiadłem się z cinquecento. Choć w miarę jedzenia apetyt rośnie więc szkoda że nie jest to 120 KM. Ogólnie silnik pracuje równo, w miarę cicho, zawsze jest zapas momentu obrotowego więc nie ma strachu wyprzedzać na 6 biegu.
Czasem haczy. Najczęściej jedynka i wsteczny. 6 - ty bieg na plus, spory wpływ na spalanie, 110 km\\h i na obrotomierzu 2000 tys. obrotów.
Bez uwag.
Dla mnie ok.
wszystko tam gdzie potrzeba. choć brak jakiegoś miejsca na telefon lub inne podręczne rzeczy.
mam wrażenie że słabo grzeje i chłodzi. muszę to sprawdzić.
Miejsca pod dostatkiem, choć nie radzę siadać z tyłu trzem rosłym i szerokim w barach kolesiom. będzie \"trochę\" ciasno. Bagażnik ogromny. nie zdarzyło się żeby się coś nie zmieściło.
od 150 km\\h robi się głośno.
od początku użytkowania mam coraz niższe złożycie paliwa. zazwyczaj trasa i miasto pół na pół - wynik z tego to lekko ponad 6 litrów. choć potrafiło być nawet 7,5 l. staram się tankować na jednej stacji benzynowej , jeden rodzaj oleju napędowego. zaznaczam że zazwyczaj wyprzedzam a nie jestem wyprzedzany.
myślę że dobrze kupiłem. 2 letni , sprowadzony z Niemiec za 32 tys zł. nie żałuje wydanych pieniędzy.
nie wiem co jest bo jeszcze nie sprawdzałem ale od czasu do czasu muszę dolać płynu chłodniczego. tak poza tym to nic.
od zakupu zrobiłem 10 tys km. przez ten czas musiałem wymienić zawór egr. koszt po regeneracji 300 zł plus wymiana 130 zł. teraz spokój. zapewne do czasu:( teraz tylko leje i jadę.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW [l/100km]

6,4