Ocena kierowcy - Opel Astra H Kombi

Gregor, 8 lat temu
Silnik 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Rok produkcji 2005
Opel Astra H Kombi 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW 2004-2013 - Oceń swoje auto
Dobre, ładne i funkcjonalne auto o niskich kosztach utrzymania. Na pewno zostanę z nim na dłużej. Bardzo dobry silnik i proste wytrzymałe zawieszenie. Super wyposażenie (cosmo). Polecam
Elastyczny i mocny. Niezawodna konstrukcja. Mój samochód fabrycznie nie ma dpf :) czyli brak kłopotów.
Dobrze zestrojona o 6 przełożeniach. Dobra na autostradę oraz drogi podmiejskie. Dzieki krótkim przełożeniom auto świetnie przyśpiesza.
Jedt trochę twarda, ale dla mnie to zaleta. Prowadzenie w zakrętach bardzo pewne - nie czuć ze to kombiak.
Widoczność dobra. Nie mam zastrzeżeń w tej kwestii.
Wszystko na swoim miejscu. Każdy przełącznik. Obsługa komputera banalna wbrew temu co piszą niektórzy. Duży czytelny wyświetlacz umieszczony wysoko, dzięki czemu odczytujesz dane bez odwracania wzroku od drogi.
Wentylacja na doskonałym poziomie. Odparowanie szyb w mgnieniu oka. Super działająca klima.
Spasowanie materiałów dobre. Szczególnie w bogatych wersjach nie ma się czego czepiać, szczególnie gdy auto ma półskórę lub skórę. Zwykle fotele ponoć szybko się wycierają.
Najsłabszy punkt auta. Nie ma tragedii, ale mogłoby być lepsze. Szczególnie na wyższych obrotach daje się odczuć hałas. Sytuacje ratuje 6biegowa skrzynia. Do 150-160km/h jest ok. Potem robi się trochę głośno. Ale w PL jeździmy do 140 wiec nie narzekam.
Rozrząd niedrogi. Zawieszenie tanie i wytrzymałe. Spalanie 5,5- 6,5l/ 100 km. Te rzeczy mówią same za siebie.
Ciężko znaleźć lepszego kombiaka w tej cenie. Wygoda, wyposażenie, osiągi, bezawaryjność.
Nic się nie dzieje. Zaniemógł silniczek zamka wlewu paliwa. Usuniecie usterki 30zł.
Kompletnie nic się nie dzieje. Używam auta codziennie. Myślę, ze jesli ktos dba o turbinkę i nie leje byle jakiego paliwa to nie ma czego sie obawiać.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW [l/100km]

5,7