Ocena kierowcy - Opel Astra H Kombi

carpsc, 14 lat temu
Silnik 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Rok produkcji 2007
Opel Astra H Kombi 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW 2004-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : dynamika i względna ekonomia
Auto wygląda ślicznie, jest mocne, dynamiczne i zarazem ekonomiczne. Ponieważ jeżdżę, krótko nie mam do czego się doczepić, oby tak dalej.
silnik chodzi bardzo dobrze, równo, choć jeździłem dużo cichszymi dieselami jak 1.9 TDI Octavia. Moc 150KM daje rewelacyjne osiągi. Kupując to auto myślałem, że 150KM to dla mnie za dużo, teraz bym już nie chciał mniej.
skrzynia chodzi idealnie. Biegi \"wchodzą jak w masło\". Duża dynamika na każdym przełożeniu. No i 6 bieg, na trasie niezastąpiony.
bez większych zastrzeżeń, choć ściąga mi na lewo pomimo ustawionej i sprawdzonej zbieżności i geometrii kół. Próbowałem na różnych oponach i felgach, nic nie pomaga.
ponieważ jeździłem wcześniej małym Polo, mam problem, żeby się przyzwyczaić, zwłasza do cofania. Plusem są duże lusterka boczne.
wszytsko jest ok poza włączaniem klimatyzacji ( w wersji z climatronic). Aby włączyć klimatyzację potrzeba jest wcisnąć i przekręcić pokrętło 3x. Tyle samo potrzeba na wyłączenie.
bez zarzutów
cztery dorosłe osoby podróżują komfortowo. Dużo miejsca na nogi
nie ma powodów do narzekań. Nawet przy 120-150 km/h silnik nie przeszkadza w rozmowie. Zawieszenie też się nie \"odzywa\".
jak na razie nie miałem potrzeby udania się na przegląd i naprawy. Spalanie jak na 150KM na poziomie. Miasto 7,5 / trasa poniżej 6 / średnio poniżej 7l. ale np przy 110km/h na 6 biegu komputer pokazuje +/- 4l.
jeśli auto z bogatym wyposażeniem z 2007 kosztuje w przedziale od 30-35 tys. to moim zdaniem jest to idealna relacja. Oczywiście czas użytkowania to zweryfikuje.
brak awarii, jestem użytkownikiem od 2 miesięcy, więc nie mam jeszcze opinii.
brak awarii, jestem użytkownikiem od 2 miesięcy, więc nie mam jeszcze opinii.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW [l/100km]

6,2