Ocena kierowcy - Opel Astra H Kombi

Badfineliner, 1 miesiąc temu
Silnik 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Rok produkcji 2005
Opel Astra H Kombi 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW 2004-2013 - Oceń swoje auto
Inne : Samochód wychodzi taniej niż wszytko. Po czterech latach stwierdzam że koszty były związane w 99% z paliwem ;)
Układ elektryczny : Ciągle coś się świeci, auto czasem poszarpie, lampo się zapalą, później nagle same gasną, zapalają się, gasną i mechanik mówi że „paaaanie to może być wszystko”
Samochód kupiłem używany, miał już 15 lat, za szóstkę, prawie jak za darmo. Ciągle i tylko jeżdżę, tłukę kilometry i smrodzę ile wlezie
Wszystko było by super gdyby nie wadliwy kolektor przy którym się bez przerwy psują klapy wirowe, po roku od wymiany każda lata jak chce…
Nic nadzwyczajnego, biegi wchodzą, da się zmieniać
Taka trochę krowa pływająca, ale nie jest to samochód sportowy, na ekspresówkę jest ok
Rdza go żre jak po… gdy miał 15 lat było super, przez ostatnie 2 lata rdza się nagle pojawia wszędzie
Jest ok, ma lusterka, ma okna… jak na samochód który kosztuje mniej niż paliwo które nim spalam w ciągu roku to ok :P
Jest sporo miejsca, awaryjnie da się w nim spać. Szczególnie w nim cenię „autokarowe” stoliki rozkładane przed tylną kanapą. Można się czuć jak w samolocie bądź autokarze ;) poza tym jak to kombi, wejdzie pralka, zmywarka i metr sześcienny drewna do kominka
Dmucha, ale coś zawsze nie tak, ciężko ogólnie oceniać samochód który ma prawie 400k przebiegu… u mnie buczy wentylator od 30% mocy w górę
Jest przyzwoicie, mam 180cm i jest wygodnie. Nigdy nie jechałem z tyłu ale pasażerowie nigdy nie narzekali.
Jest fatalne, samochód jest strasznie głośny, powyżej 140 ledwo słychać radio, nie mówiąc o rozmowie z kimś. Najbiedniejszy focus z 2012 jest o niebo lepszy. Ale czego się można spodziewać za samochód za takie grosze.
Naprawy strasznie tanie. Każdy mechanik który potrafi naprawić poloneza da sobie też radę z tym gruzem. Tutaj ten samochód nie ma sobie równych.
Kupiłem za 6k w 2020, sprzedam za 6k w 2024. Przejechałem nim 100k. Jakieś pytania? :)
Coś zawsze nie działa. Ale jedzie! Lawety jeszcze nie poznał.
Tak jak wyżej. Jeśli chodzi o grube sprawy to nie mam żadnych uwag.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW [l/100km]

6,8