Ocena kierowcy - Opel Astra H Sedan

Silnik 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Rok produkcji 2007
Opel Astra H Sedan 1.6 ECOTEC 115KM 85kW 2007-2013 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : hamulce-brzytwy,
Inne : czasami swieci sie kontrolka otwartych drzwi-pomimo ze wszystko jest zamkniete-pomaga otwarcie bagaznika i ponowne zamkniece
W sumie autko bardzo dobre, ale gdybym mial kupowac jeszcze raz to bym sie powazniej zastanowil nad dieslem-chodzi mi o elastycznosc silnika oraz spalanie. Biorac pod uwage doplaty za silnik diesla i przebieg jaki zrobie (ok. 12000km rocznie) to pewnie by sie disel nie zwrocil, ale przyjemnosc jazdy (moment obrotowy) oraz brak stanu przed zawałowego jak patrze na wskazania stanu paliwa sa chyba tej doplaty warte.
na co dzien jezdze sluzbowa skoda roomster 1,4tdi 70KM, a astre kupilem jako samochod prywatny do domu. Silnik w miare mocny, ale odnosze subiektywne wrazenie ze przyspieszenie jest takie samo w obu samochodach (porownujac dane katalogowe astra jest 3 sekundy lepsza). Dieselek skody ladnie przyspiesza w dolnych obrotach, astre trzeba troszke "podpilowac", brakuje elastycznosci na niskich obrotach. Jaki sie to mowi jest dobrze, ale szału nie ma... po 115KM spodziewalem sie czegos lepszego
skrzynia lubi sobie "zahaczyć", w porównaniu do roosmtera chodzi ciezko-trzeba użyć troche siły, a w roomsterrze biegi przełącza się jednym paluszkiem.
autko trzyma sie drogi jak przyklejone.
do tej pory jeździłem tylko hatchbackami, to pierwszy sedan wiec zalozylem sobie pilot parkowania-bez niego mogloby byc ciezko-widocznosc do tylu masakra-przy cofaniu tam gdzie wydaje się ze już nie ma miejsca pilot pokazuje jeszcze 1,2m.Do przodu i na boki jest OK.
brak uchwytów na napoje to jakies nieporozumienie, schowki w drzwiach nadaja sie na wlozenie jakiejs mapy i to nie za duzej. Manetki kierunkowskazow i wycieraczek-rewelacja.
klimatyzacja elektroniczna - ustawiona na AUTO, reguluje sobie tylko temperature - działa bez zarzutu wydajnie i cicho.
zarówno z przodu jak i z tyłu miejsca pod dostatkiem. Juz pare razy jechalismy w 4 osoby dorosle + dziecko w foteliku i jest OK. Na tylnej kanapie robi sie wtedy co prawda ciasno, ale biorac pod uwage gabaryty naszego fotelika to i tak uwazam ze jest dobrze.Bagaznik przestronny, troche trudny w zapakowaniu, no ale jest to sedan...trzeba sie troche pogimnastykowac. Na ostatni wyjazd do bagaznika wlozylem: duza torbe podrozna na kolkach, wozek dzieciecy deltim fokus, trzy torby ciut mniejsze, wanienke do kapania dziecka, 2 zgrzewki wody mineralnej, zlozone łóżeczko turystyczne i mase innych dupereli jak np buty, kosmetyczka, 2 paczki pampersow, itp
autko chodzi cicho, dopiero po przekroczeniu 130km/h robi sie glosniej, ale nie jest to halas uciazliwy czy meczacy (jesli ktos chce sie wypowiedziec na temat hałasu w aucie to proponuje sie przejechac skoda roomster 1,4tdi z predkoscami autostradowymi).
no z tego co widze to autko lubi sobie "wszamac"- po miescie pali do 9 litrow (8,6-8,9) i to przy spokojnej jezdzie, co prawda krotki dystanse (2x12km przy zalaczonej klimatyzacji), no ale jak patrze na spalanie w roomsterze (6,5L przy maksymalnym 'butowaniu" gazu i predkosciami na autostradzie rzedu 150-170km/h non stop) to troche mnie to przeraża....nie testowałem go jeszcze na długiej trasie...bylem co prawda w Zakopcu (trasa z Katowic), ale na autostradzie jechalo sie caly czas 130-150km/h co do ekonomicznej jazdy nie nalezy, ni i duzo sie jezdzilo na miejscu-krotkie dystanse i serpentyny-na tym paliwie zona jezdzila tez do pracy i wyszlo 7,8L srednio z calego zbiornika. Jak do tej pory jest to najnizszy wynik spalania w tym aucie jaki udalo sie osagnac. Nie wiem czy to dobrze,ale mnie sie nie podoba :-(
Cena katalogowa mojego autka (wersja enjoy,pakiet enjoy plus,felgi strukturalne,metalik, radio mp3) to 73500-absolutnie nie warte takich pieniedzy-za taka kase mozna kupic auto lepiej wyposazone i jeszcze z mocnym dieslem pod maska (ford focus 1,6tdci, wersja trend z pakietem promocyjnym goldx). Ja swoj kupilem za 58000 (promocja cenowa opla+wyprzedaż rocznika+dodatkowa obnizka ceny bo samochod ekspozycyjny z salonu+negocjacje cenowe)- w cenie 58000 dodatkowo autoalarm i czujniki parkowania z tylu pomalowane w kolorze lakieru - i za takie pieniadze to uwazam za dobry wybor. Czy kupilbym go jeszcze raz? w tej cenie chyba tak (ale musialbym rozwazyc jeszcze raz diesla, gdybym jednak mial zaplacic cena katalogowa to nigdy w życiu)
cos jest chyba nie tak z czujnikiem zamkniecia klapy bagaznika, bo czasem (pomimo, ze wszystko drzwi no i bagaznik sa zamkniete) swieci sie kontrolka otwartych drzwi - wtedy wystarczy otworzyc bagaznik i zamknac jeszcze raz. Za niski przbieg zeby cos stwierdzic
Za niski przebieg zeby cos stwierdzic - na razie wszystko jest OK
Opel Astra H Sedan