Ocena kierowcy - Opel Astra H Sedan

BWP, 11 lat temu
Silnik 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Rok produkcji 2010
Opel Astra H Sedan 1.6 ECOTEC 115KM 85kW 2007-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : pow 3,5 tys obrotów ciągnie jakby miał turbosprężarkę (wciska w fotel)
Jest to fajny samochód, za 50 tysi masz furkę z klimą elektroniczną, tempomatem, skórzaną kierownicą wielofunkcyjną, regulowaną we wszystkich płasczyznach, w środku dużo miejsca, ładnie wygląda, duży bagażnik, ekonomiczny ale i żwawy silnik, ogromny bagażnik, naprawdę dobry samochód, wiem co mówię , jeżdzę 24 lata i zajeździłem parę samochodów.
Silnik fajnie ciągnie budę ale na wyższych obrotach,na jedynce dość ciężko, ale np na piątce gdy się rozbuja przyspiesza chętnie. żwawo , ładnie się wyprzedza. Silnik po 39 tys. suchutki, nie bierze oleju, pracuje cicho (również przy wyższych prędkościach), obroty nie falują , nic nie stuka ,nie klekoce, spalanie trasa/ miasto dość ciężka noga ok. 7,3 l (z włączoną klimą)
w sumie nieźe, ale miałem samochody, w których było lepiej (escort, corolla), wszystie biegi ładnie wchodzą, ale jedynkę trzeba wyczuć, potem wchodzi wprawnie, wsteczny hm...sam nie wiem: jest, czy nie jest zsynchronizowany, czasem stprzęgło trzeba wcisnąć raz jeszcze...generanie jest nieźle
daje radę na wszystkich dziurach , uskokach podłużnyc i poprzecznych, w sumie jest to długie auto i czasem można odczuć jakby bujanie, w każdym razie nie jest to dyskwalifikujące, coś chyba pośredniego pomiędzy niezbędną twardością dla pokonywania zakrętów, a komfortem, ale naprawdę jest nieźle , robisz 1200 km i nie czujesz sie straszliwe zmęczony, wytrzesiony, czy coś takiego
deka rodzielcza jest położona wysoko, siedzisz nisko i nie widzisz konca maski, grube słupki, wysoki tylny bagażnik, nie mam czujników parkowania, auto jak mówiłem dość duże, w efekcie przód zderzaka z lewej strony przyrysowany (na podziemnym parkingu o filar) oraz lekko wgnieciony tylny zderzak (o metalowy słupek). Przód pociągnięty zaprawką, tył nie robiony (nic) nie pękło i prawie nie widać).
wszystkie przełączniki i pokrętła na miejscu, kierownica regulowana we wszystkich płaszczyznach, sterowanie z kierownicy radiem, komputerem, możliwość podłączenia zewnętznego źródła muzyki (zamiast wozić płyty mam mp3 z kilkoma tys. utworów podłączoną so wtyku mini jack, bagażnik tylnuy otwierany z wewnątrz przyciskiem oraz pilotem z zewnątrz (bardzo wygodne), fotel kierowcy z regulowaną wysokościa, fajna lampka w lusterku podświetlająca konsolę i lewarek biegóaw, tempomat i parę innych bajerów za 50 tys jest naprawdę nieźle
w zimie cieplutko (szybciutko) w lecie chłodniutko (szybciutko) czyli tak jak powinno być, klima sterowana elektroncznie, dodatkowe nawiewy na nogi pasażerów, chłodzony schowek (na zimną colę jak znalazł), ogrzewane przednie lusterka, możliwość ustawienia i zaprogramowania indywidualnych automatycznych nastawów, super!!!
miejsca chyba więcej niż w insignii, prawie jak mondeo, nawet jak odsuniesz fotele, to z tyłu można założyć nogę na nogę, samochód jest wysoki, nawet pow 1,8 m wzrostu nie dotkniesz głową sufitu
cichutki, na każdym biegu naprawdę fajnie pracuje silnik, przy wyższych prędkościach nie szumi powietrze, nic nie świszcze, można spokojnie słuchać radyjka.....
przeglądy ok. 400- 500 zł (wymiana oleju, ozonowanie klimy), filtr powietrza 60 zł, węglowy 120, żarówka H7 20 zł, nic więcej nie zmienioałem to i nie znam cen, Spalanie bardzo przyzwoite.
za te pieniążki to nowej tak wypasionej furki chyba się nie znajdzie, ale jak ktoś woli używki to może hm....
nic się prze dwa lata nie zepuło, wymieniłem jedną żarówkę świateł mijania, nic nie stuka, nie trzesczy ( to jest sedan i nie ma luźnej półki jak hatchbek), lakier, tapicerka pomimo intensywnegi użytkowania w świetnym stanie)
nic się nie zepusło

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 ECOTEC 115KM 85kW [l/100km]