Lista ocen Opel Astra J Sedan 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW 2012-2019 (35) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ulu
Sedan 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW
Generalnie nie było by drobnych usterek gdyby nie serwis. Po przeglądzie serwisowym ostatnio nie działało podświetlenie wnętrza. okazało sie zę było zwrcie w instalacji elektrycznej. Po naprawieniu na gwarancji instalacji elektrycznej serwis rozkodował mi czujniki ciśnienia w kołach, wczesniej w serwisie była wykonywana drobna naprawa blacharska tylnego nadkola i drzwi pasażera, po naprawie uszkodzono mi tylni czujnik parkowania. Łaskawie...
~Kirdan
Sedan 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW
W przeciągu całego okresu użytkowania w samochodzie oprócz normalnych dorocznych przeglądów i kilku nadmiarowych wymian oleju w ramach gwarancji zastąpiony został reduktor LPG i szuflada pod fotelem pasażera (z jakiegoś powodu popiskiwała). Lekkie zdziwienie wywołała u mnie kontrolka poziomowania reflektorów, ale okazało się że w tak niecodzienny sposób auto daje czasem znać o spalonej żarówce. Innych awarii jak do tej pory nie trafiliśmy.
~Adam
Sedan 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW
Wiele nie ocenię bo mały przebieg. Miałem fabryczne niedoróbki. serwis wymienił jakiś wężyk sterowania podciśnieniowego w osprzęcie bo był fabrycznie nieszczelny i zapalił się check. Na początku lekko skrzypiał fotel kierowcy ale po kilkuset km się ułożył i przestał. Serwis chciał to też robić ale nie zdążyłem dojechać i problem ustąpił. Opinia o tym modelu jest bardzo pozytywna, mam nadzieję że i moja będzie
~Michał
Sedan 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW
Nawiew: klima działa, mimo, że działać nie powinna. TEN TYP TAK MA. Zestaw audio wariujący we współpracy z iPhone'm - nie do usunięcia w ASO. Regularnie raz na rok filtr LPG zapycha się, albo elektrozawór staje dęba. Błąd check engine: doładowanie (kasować albo odpinać akumulator na chwilę).
~Urlo
Sedan 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW
Tutaj niestety kilka pierdółek się zdarza, trzeszczące zegary na desce rozdzielczej, nie działają dwa paski podgrzewania tylnej szyby, tutaj nasmarować dźwignię sprzęgła (bo skrzypi), to samo ze skrzynią biegów. To wszystko detale, ale denerwują w nowym samochodzie.
~Tomek
Sedan 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW
Co rok zimą problem z jazdą na gazie - czyszczenie "czegośtam" w serwisie załatwia problem na cały rok. Po 90.000 km cewka (wymiana 650 zł) i czyszczenie zamka bagażnika (problem zamykania pojawia się przy dużej wilgoci). Docelowo do wymiany.
~Konrad
Sedan 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW
Jeśli można to nazwać usterkami to trzaski w kabinie o których pisałem powyżej oraz skrzypiący amortyzator. Podejrzewam błąd z czujnikami ciśnienia - kiedy spuszczałem powietrze w jednym kole, komputer pokazywał jego spadek w innym.
~Chomik
Sedan 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW
narazie żadnych usterek. Jedynie po zakupie kół 18" od astry K musiałem przeprogramować czujniki ciśnienia w oponach bo astra J ich nie widziała. Serwis zrobił mi to za darmo i zajęło 2 minuty.
~Włodek
Sedan 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW
Na samym początku problemy z wtryskani gazu i zamkiem klapy bagażnika, potem już bez żadnych problemów. No ale to dopiero 24 tys przebiegu. Mam nadzieję, że tak będzie dalej.
~Wojtek.H
Sedan 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW
Po miesiącu zauważyłem że nie działa w całości ogrzewanie tylnej szyby i wciągnęło mi uszczelkę pod szybę(lewe tylne drzwi).Już zgłoszone do serwisu jako naprawa gwarancyjna
Opel Astra J Sedan