Lista ocen Opel Astra J Sedan 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW 2012-2019 (39) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kamil
Sedan 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW
W miarę komfortowe prowadzenie. Ciężko o odczucia z jazdy. Ot samochód. Znowu jakby pozbawiony tego aspektu sportowego, a nawet przenoszenia informacji dla kierowcy co się dzieje na zewnątrz i jakie są warunki na drodze. Po prostu Ty kieruj, auto jedzie względnie tam gdzie chcesz - oczywiście jeśli nie przesadzisz z prędkością na zakręcie, bo przy swojej takiej ogólnej otyłości ma dużą podsterowność. Do słodzonej spokojnej jazdy akceptowalne.
~schneiper
Sedan 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW
Zero uwag, bardzo dobrze trzyma zakręty. Wspomaganie kierownicy jest bardzo czułe i stałe - w trasie układ jest troszkę zbyt wrażliwy, ale to przypadłość dzisiejszych samochodów (zawsze lepiej mieć łatwiej przy parkowaniu). Póki co zero problemów z jakimikolwiek stukami, co prawda samochód jest "młodziutki", ale po wyjeździe z salonu czułem, że zawieszenie jest przyjemnie miękkie. Ale na szczęście nie jest zbyt miękkie do szybszej jazdy.
~Chomik
Sedan 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW
Zawieszenie komfortowe. Fabrycznie wyjechalem na 16" kołach potem założyłem 17" bo wiecej się bałem ze względu na to że lubię komfort. Okazało się że na 17" było nadal miękko więc zaryzykowałem zakup 18" od astry K. I jestem bardzo zadowolony nie jest twardo auto jest ciężkie więc duże koła nie robia na nim wrażenia a dopiero 18" robią z astry sedan limuzynę z klasą.
~Adam
Sedan 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW
leży na drodze jak przyklejona. szybka jazda przy wietrznej pogodzie nie powoduje żadnych lęków bo auto jednak waży przeszło półtorej tony. W tym miejscu to plusuje. Podobnie z amortyzacją - auto płynie a nie skacze. Zwrotność bardzo dobra, zakręty też można komfortowo połykać. Czuć że to dopracowane auto i ma wielu "przodków" z których czerpie. Jest solidnie. Zero uwag
~Michał
Sedan 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW
Nie jest to Ford czy BMW i nie może się z nimi równać w jakości prowadzenia, jednakże jazda z prędkościami autostradowymi nie stanowi problemu. Auto trzyma się drogi pewnie, nie ucieka na boki. O prowadzeniu "jak gokart" można zapomnieć. Żeby było jasne, układ jezdny jest całkowicie poprawny. Znam auta prowadzące się gorzej a nawet znacznie gorzej.
~Rafał
Sedan 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW
Moze byc na razie zbyt krotko jezdze ale napewno w bmw bylo lepiej. W astrze zawieszenie pracuje glosniej i moim zdaniem jest zbyt duzy przeswit miedzy opona a nadkolem ale to kwestia gustu. Mimo to auto nie jest wysokie i trzeba uwazac przy wjezdzaniu i zjezdzaniu z kraweznikow na przedni zderzak i oslony pod nim.
~Kirdan
Sedan 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW
Nie mam żadnych zarzutów co do układu jezdnego. Wszystko pracuje sprawnie, wspomaganie jest wyraźne ale nie przesadzone. Auto poprawnie reaguje na wszelkie ruchy kółkiem. Zawieszenie dobrze i pewnie wybiera nierówności pozwalając jednocześnie na zachowanie kontroli.
~Konrad
Sedan 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW
Nie jestem kierowcą z ciężką nogą. Auto prowadzi się stabilnie co jest na pewno zasługą jego masy. Dodam że zmieniłem fabryczne opony i felgi z 205/16 na 215/17 ale to raczej z uwagi na wygląd auta.
~Andrzej
Sedan 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW
Zawieszenie ustawione na komfort. Akurat tego oczekuje, natomiast jak ktoś się spodziewa sportowych doznań to nie jest to dla niego. Dobrze wybiera nierówności i cicho pracuje
~Marek
Sedan 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW
Auto jezdzi całkiem przyzwoicie, chociaż do moich poprzednich samochodów (Ford Focus 2011r i Octavia 2013r) sprawuje się najgorzej. Brakuje mu takiej pewności trzymania sie na drodze
Opel Astra J Sedan