Lista ocen Opel Astra J Sports Tourer (36) - Ergonomia

Na liście zabraknie 53 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~maki80
Sports Tourer 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW
Teoretycznie jest niezle,ale sa 2 bardzo powazne mankamenty,ktore sam sobie sie dziwie,ze opel tego nie wylapal. Po pierwsze-brak miejsce na reke pod dzwignia hamulaca recznego.Zwalniajac hamulec w koncowej fazie trzeba sie nameczyc,zeby sobie reki nie zmiazdzyc. 2 mankament-swiatla dzienne sa praktycznie bezuzyteczne,za sprawa bardzo intesywnego czerwonego podswietlenia wyswietlacza radia.Nie ma opcji zmnijszenia intesywnosci,ta czerwnien...
~mareo
Sports Tourer 1.7 CDTI ECOTEC 110KM 81kW
Ergonomia, w tej klasie cenowej a nawet większej (Mazda 6), to jest super super. Mam problemy z kręgosłupem i w tak wygodnych fotelach dawno nie miałem okazji jechać. W Mazdzie 6 siedzi się w stosunku do opla, jak na krzesłach ogrodowych. Siedzenia w pełni regulowane, uwaga w uboższej wersji 1.4 90KM całkiem inne fotele. Brakuje mi rozwiązania z Golfa plus, że tylna kanpa jest przesuwana. Czasem nie jest potrzebna aż taka duża przestrzeń...
~Piotr
Sports Tourer 1.3 CDTI ecoFLEX 95KM 70kW
Wygodne fotele z przodu, naprawdę zgrabna mała w dodatku skórzana i super pracująca kierownica z regulacją, tempomatem i multifunkcją ! Fajna zasłona bagażnika. Klapa unosi się wysoko, głęboki bagażnik ma niski próg, łatwy załadunek. Fajne kieszonki i schowki . Brak środkowego podłokietnika i el szyb z tyłu:( mieści do wyboru: wózek, kosiarkę spalinową a po złożeniu tyłu 2 duże rowery plus pół domu na urlop :)
~fulcrum
Sports Tourer 1.6 Turbo ECOTEC 180KM 132kW
wbrew temu co pisza w testach jest na prawdę ok. Fajny regulowany podłokietnik, dobre siedzenia. Mnogość przycisków nie przeszkadza bo są duże i wygodnie się je obsługuje nawet w rękawiczkach. Może to kwestia przyzwyczajenia ale ja wolę pilota do radia pod kierownicą a nie same przyciski na kierownicy. Przyciski do szyb jakoś zbyt daleko w tył usytuowane- muszę podkurczać rękę (dla przypomnienia modelowe 180 cm wzrostu)
~Andrzej
Sports Tourer 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
Dużo zależy od oczekiwań. Jeśli design z przyciskami Ci odpowiada to odnajdziesz się. Szybko da się przyzwyczaić i łatwo wyszukać wszystkie potrzebne przyciski. Fotel wygodny, podgrzewanie siedzeń robi robotę w zimie tak jak grzana kierownica (uwaga ogrzewane są tylko miejsca w okolicach 9 i 3). Ładne wnętrze i bardzo ładne zegary.
~TomekSHL
Sports Tourer 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
Jako typowy gadżeciarz lubię mieć dużo przycisków -> wcale nie są one kłopotliwe jak w wielu testach opisano, a mnogość funkcji dostępnych za przyciśnięciem jednego przycisku cieszy. Jeśli w nowoczesnym samochodzie naładowanym elektroniką ktoś chce mieć 2 pokrętła, to musi zamówić sobie najuboższą wersję.
~Piotr
Sports Tourer 1.7 CDTI ECOTEC 125KM 92kW
Skandal doprawdy, że wiele osób twierdzi, iż jest kiepska. Ja mam wersję Cosmo, sporo elementów wyposażenia i po kilku kilometrach wiedziałem, co gdzie jest. Może wpływ na to miało krótkie użytkowanie Insignii jako auta zastępczego, ale i tak w Astrze ergonomia jest na najwyższym poziomie!!!
~Józek
Sports Tourer 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW
plastiki jako tako się trzymają, komfort jazdy jak w kombiaku tej klasy- nie mam zastrzeżeń. czujki do parkowania przód, tył robią dobrą robotę, elektryczne szyby i lusterka póki co działają bez zarzutu. Bez wodotrysków ale jest wszystko co trzeba
~Marek
Sports Tourer 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
Poprawna, ilość przycisków nie przeszkadza, jest nawet zaletą bo przyzwyczając się do niego można obsługiwać wszystko bez odrywania wzroku od drogi, denerwujący jedynie jest tempomat jeżeli chcemy zwiększyć prędkość z kierownicy , skoki prędkości są o 2km/h
Dziennik kosztów dla Opel Astra J Sports Tourer
6,8
8,7
9,7
~Maks
Sports Tourer 1.7 CDTI ECOTEC 110KM 81kW
Mimo początkowego wrażenia przytłoczenia można się szybko w połapać co gdzie jest. Przyciski od telefonu, tempomatu, oraz regulacji głośności na kierownicy umieszczone bardzo dobrze i łatwo w nie trafić. Generalnie z mojej strony brak uwag.
Opel Astra J Sports Tourer